Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ełk

Prezydent Ełku po raz pierwszy w tym roku wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Do grona Ambasadorów miłości dołączyło kolejnych dziesięć par, które wspólnie przeżyły co najmniej 50 lat.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznaje Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. Odznaczenie otrzymują pary z co najmniej 50 – letnim stażem małżeńskim. W imieniu Prezydenta RP medale wręczył małżonkom prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz  w towarzystwie kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Urszuli Ejsmont.

Uroczystość wręczenia medali odbyła się 8 maja 2019 r. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ełku. W sobotę 4 maja prezydent Ełku spotkał się z jedną parą małżeńską, ponieważ nie mogli oni uczestniczyć w dzisiejszej uroczystości.

Prezydent życzył Jubilatom dużo zdrowia i radości oraz by zawsze byli otoczeni miłością przez dzieci i wnuki. Podkreślił także, że ich życie i postawa są dla nas najlepszym przykładem na dobre życie małżeńskie.

Medale zostały przyznane łącznie 12 parom małżeńskim, w tym:

·         trzy pary z 60 – letnim stażem

·         dziewięć par z 51 – letnim stażem

Dwóm parom medale zostaną wręczone w innym terminie.

Żeby otrzymać medal za długoletnie pożycie małżeńskie, małżonkowie lub najbliżsi, powinni złożyć wniosek o przyznanie takiego odznaczenia w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ełku.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.