Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ełk

Miasto Ełk bierze udział w programie Smart City. W ramach współpracy do 30 września ełczanie będą mogli nieodpłatnie testować e-ławkę usytuowaną przy placu zabaw przy ul. Nadjeziornej.

W ramach porozumienia w Ełku od 7 maja nieodpłatnie testowana jest e-ławka, model RLC Picnic Table. Testy będą prowadzone do końca września. Współpraca została nawiązana na podstawie porozumienia z firmą Elektro Alex sp. z o.o.

Ławka wyposażona jest: w panele słoneczne, autonomiczne zasilanie gniazd USB autonomiczne zasilanie gniazd i zapalniczek samochodowych. Jest zadaszona więc w czasie deszczu można z niej korzystać.
Fot. U. Mikulska
Korzyści dla użytkowników:  dostęp do internetu za pomocą routera WiFi – hotspot, możliwość ładowania przez gniazda USB smartfonów, tabletów lub odtwarzaczy mp3. Ławka posiada zasilanie 12V poprzez gniazdo zapalniczki samochodowej lub 4 gniazda USB do lodówek turystycznych, kompresorów, pompek do materacy. Istnieje możliwość ładowania baterii w lekkich pojazdach elektrycznych, np. w rowerach.