Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, który przypada na 12 maja, prezydent Ełku przekazał najlepsze życzenia wszystkim pielęgniarkom i położnym z podziękowaniem za codzienny trud wkładany w ich pracę. 

Z inicjatywy prezydenta Tomasza Andrukiewicza (13 maja) w Ełckim Centrum Kultury odbyło się spotkanie z pielęgniarkami pracującymi w ełckich szpitalach, przychodniach rodzinnych oraz domach opieki. 

W spotkaniu wzięły udział pielęgniarki i położne ze Szpitala „Pro-Medica” w Ełku Sp. z o.o., 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie – Filia w Ełku, a także z Centrum Kardiologii Scanmed w Ełku, Centrum Dializ Fresenius Ełk, Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Szkolmed" w Ełku, Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej oraz przychodni lekarzy rodzinnych z terenu naszego miasta.

Dzisiejsze spotkanie było doskonałą okazją do podziękowania za codzienną pracę i podkreślenia bardzo ważnej roli, jaką pełnią pielęgniarki oraz położne w systemie opieki zdrowotnej. W imieniu prezydenta Ełku najlepsze życzenia pielęgniarkom i położnym złożył dziś zastępca prezydenta Artur Urbański. Spotkanie uświetnił występ młodych i zdolnych wokalistów pod kierunkiem Pani Aleksandry Szejdy.