(link otworzy duże zdjęcie)

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ełku zajęli I miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych w Warmińsko-Mazurskich Zawodach Matematycznych.

Popularny ,,czerwony” zwyciężył w klasyfikacji szkół dzięki rewelacyjnym wynikom Patryka Wiśniewskiego, który zajął indywidualnie III miejsce, Szymona Augustynowicza, który był VI oraz Daniela Wroczyńskiego, sklasyfikowanego na VIII pozycji. Finalistką olimpiady była również Agata Bielenica, która zajęła XII miejsce.

Wszyscy wymienieni  uczniowie zdobyli indeksy na wydział matematyki i informatyki Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie oraz możliwość uzyskania indywidualnego programu studiów z przydzielonym opiekunem naukowym.

Uroczystość wręczenia nagród i indeksów odbędzie się 5 czerwca 2019 r. w Olsztynie.

Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne organizowane są przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.  

 

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.