Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ełk

Coraz większa grupa przedsiębiorców decyduje się na leasing nowego auta ze względu na korzystne warunki finansowania oraz przystępną cenę. Średnie i duże przedsiębiorstwa budują w ten sposób swoją flotę i optymalizują koszty uzyskania przychodu. Rynek wtórny oferuje następnie auta używane leasing, które mogą okazać się świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy, który poszukuje młodego auta w doskonałym stanie technicznym. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze auta poleasingowego?

Leasing aut używanych od strony technicznej

Rynek wtórny ma do zaoferowania szeroki wybór aut poleasingowych, które można pozyskać w bardzo okazyjnych cenach. Co szczególnie istotne, wybierając poleasingowe auta, przedsiębiorca może liczyć na bardzo dobry stan techniczny i pełny wgląd w dokumentację pojazdu. Bardzo często, firmy leasingowe wymagają od leasingobiorcy korzystania z autoryzowanych serwisów zajmujących się niezbędnymi naprawami. Wszystko po to, aby po wygaśnięciu umowy, samochód prezentował wysoką wartość także na rynku wtórnym.

Czy leasing aut używanych różni się od wypożyczenia nowego auta? W zasadzie nie. Klient za pośrednictwem aukcji internetowej wybiera interesujący go model oraz prosi o przedstawienie oferty ze strony firmy leasingowej. Gdy zaprezentowane warunki spełnią oczekiwania przedsiębiorcy, następuje podpisanie umowy na wynajem długoterminowy Mazda. W przypadku leasingu operacyjnego, faktycznym właścicielem w czasie trwania umowy pozostaje firma leasingowa. Klient może natomiast wskazać zakres obowiązków, które chce przekazać na leasingodawcę.

Czy wybór używanych aut poleasingowych jest opłacalny?

Jak wybrać dobry samochód poleasingowy?

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na leasing nowego samochodu, który niedawno zadebiutował na rynku motoryzacyjnym, muszą liczyć się z pełnym ryzykiem. Dopiero po pewnym czasie wychodzą pewne wady i mankamenty typowe dla modelu. Przewagą osoby zdecydowanej na auta używane leasing, jest możliwość sprawdzenia szczegółowych raportów stworzonych na bazie obserwacji innych kierowców oraz autoryzowanych serwisów. W ten sposób możesz dokładnie sprawdzić parametry wybranego pojazdu oraz upewnić się, że jest on bezawaryjny i solidny. W ten sposób, skoda wynajmem pozwoli Ci wybrać najlepszy model odpowiadający Twoim potrzebom.

Czy możliwy jest wykup aut poleasingowych?

Jak najbardziej, przedsiębiorca nie musi się decydować na leasing auta używanego. Równie dobrze, może go od razu wykupić od firmy leasingowej. Procedury są bardzo proste. Klient wybiera samochód z rynku wtórnego należący do leasingodawcy oraz pyta o możliwość wykupu. Firma leasingowa dokonuje fachowej wyceny i przedstawia nam ofertę. Samochód można zakupić za gotówkę lub zdecydować się na finansowanie z pomocą kredytu gotówkowego. To rozwiązanie pozwala od razu przepisać samochód na własność przedsiębiorcy.

Gdzie znaleźć sprawdzone auta z rynku wtórnego?

Renomowane firmy leasingowe udostępniają aukcje internetowe, na których można sprawdzić wszystkie auta poleasingowe dostępne na rynku wtórnym. Taką możliwość oferuje nam firma Arval. Klient może zapoznać się z wybranym samochodem, a także umówić się na jazdę próbną. Następnie, ustalane są indywidualne warunki współpracy, po których najem długoterminowy BMW staje się faktem, a leasingobiorca może usiąść za kierownicą swojego wymarzonego samochodu.