Rozpoczynają się coroczne jesienne nasadzenia drzew w naszym mieście. W ramach akcji zostanie posadzonych 300 dużych sadzonek drzew.

Tegoroczne jesienne nasadzenia drzew w naszym mieście rozpoczęli seniorzy z Ełckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy 11 października wraz z prezydentem Ełku posadzili 10 piętnastoletnich platanów przy ul. Św. Franciszka w Ełku.

Dalsze etapy nasadzeń odbędą się w Parku Solidarności, na Placu Jana Pawła II, na nowej plaży miejskiej, w Parku na os. Grunwaldzkim oraz w pasach drogowych i podwórkach komunalnych. Drzewa, które będą sadzone to 10-15 letnie: dęby, lipy, jesiony, graby i platany.

Wczoraj (17 października) drzewa sadzono wzdłuż: ul. Miłosza, ul. Bora Komorowskiego, ul. Podhorskiego, ul. Kolejowej, ul. Pięknej oraz w podwórku przy bloku na ul. Kochanowskiego 64a. Natomiast dzisiaj rozpoczęto nasadzenia drzew wzdłuż ul. Wojska Polskiego, a popołudniu razem z mieszkańcami zostaną posadzone drzewa w Parku na Osiedlu Grunwaldzkim (lipy - 9 sztuk i brzozy - 3 sztuki), a także wzdłuż ul. Książąt Mazowieckich.

Dodatkowo w związku z działaniami na rzecz zwiększenia ilości posadzonych drzew w naszym mieście prezydent Ełku w dniach 4 i 7 października przekazał mieszkańcom 1000 sadzonek w ramach akcji „Śmieci oddajesz, drzewko dostajesz”.

Wiosną tego roku w ramach nasadzeń w Ełku posadzono łącznie 40 drzew i 250 krzewów.

W ramach akcji jesiennej zostanie zasadzonych 300 dużych sadzonek drzew.