Wynajem samochodu – jak to wygląda

Wynajem samochodu jest obecnie prostą usługą do realizacji. Nie trzeba dużej wiedzy i dużego wysiłku przy tym. Sam proces jest bardzo prosty, który opiszę poniżej. Pomyślcie, czy nie fajnie będzie przestać martwić się rozkładami jazdy lub zapomnieć o sprawdzaniu, czy na pewno jesteśmy w dobrym autobusie, czy po prostu odwiedzić miejsca, których nie moglibyśmy odwiedzić podróżując transportem publicznym. Sama uwielbiam swobodę i zwiedzanie miejsc, które nie są typowo turystyczne. Daje mi to dużą frajdę.

Jaka wypożyczalnia samochodów?

Firm, które zajmują się krótkoterminowym wynajmem aut, jest dużo na rynku. Szczególnie w dużych miastach i w okolicach lotnisk. Wystarczy przejrzeć ich oferty i wybrać tą najlepszą. Na pewno musicie uważać na niektóre kruczki jak kaucja, limit kilometrów i wysokość wkładu własnego w ubezpieczenie, ale wszystko jest zawsze ujęte w regulaminie, a one nie są długie. Ja ze swojej strony mogę polecić wypożyczalnię, która znajduje się w Poznaniu. Tu macie link do jej strony: https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-poznan/.

Proces rezerwacji auta

Samochód można łatwo zarezerwować na stronie internetowej wypożyczalni i unikamy wtedy ryzyko nieporozumień, które mogłyby się zdarzyć przy rozmowie telefonicznej. Zatem wchodzimy na stronę internetową, wybieramy daty, w których chcemy wypożyczyć samochód oraz miejsce zarówno odbioru jak i zwrotu. Pamiętajcie, że to mogą być dwa różne miejsca i nie muszą być w siedzibie firmy, ale to może kosztować dodatkowe pieniądze. Wszystko zależy od waszych planów, budżetu i opłacalności. Gdy już to mamy wybrane to klikamy „Wyszukaj samochód”, a następnie z listy wyszukanych modeli wybieramy coś dla siebie. Jeżeli akurat dany model nie będzie jednak dostępny, to dostaniecie coś o podobnych parametrach lub nawet trochę wyższych. Po wybraniu modelu, strona wyświetli dodatkowe formularze, np. wybór rozszerzonego ubezpieczenia albo dodanie fotelika dziecięcego. Następnie pewnie będziecie musieli podać swoje dane. Te formularze różnią się pomiędzy wypożyczalniami, więc nie ma sensu tu wszystkich wariantów opisywać.

Potrzebne dokumenty

Tutaj musicie się wylegitymować za pomocą dowodu osobistego lub paszportu, żeby potwierdzić waszą tożsamość oraz okazać prawo jazdy, jako dowód, że posiadacie uprawnienia do kierowania pojazdami. Czasami jest możliwość dodania drugiego kierowcy do umowy. Wtedy ta druga osoba także musi okazać te same dokumenty. Pamiętajcie, aby mieć je przy sobie przygotowane. Pójdzie wtedy szybciej.

Ubezpieczenie

Pomimo iż wypożyczalnie nie są powiązane z konkretnymi ubezpieczycielami, to oferują ubezpieczenie samochodu już wliczone w cenę wynajmu. Czasami można skorzystać także z rozszerzonej wersji za dodatkową opłatą. To zależy tylko do was. W przypadku, gdy będziecie potrzebować to możecie skorzystać z Samochód zastępczy z oc interrisk.

Podsumowanie

Jak widać nie ma nic strasznego w czasie procesu rezerwacji samochodu. Za wynajem możecie zapłacić kartą kredytową lub kartą debetową. Z tym, że nie wszystkie wypożyczalnie przyjmują kartę debetową. Sprawdźcie to zanim dokonacie rezerwacji, jeżeli nie posiadacie karty kredytowej.