1 maja (sobota) to dzień, w którym nie tylko będziemy obchodzić Święto Pracy, ale jest to także 17. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji zostały przygotowane wydarzenia, w których można wziąć udział online.

W 2004 roku, 1 maja Polska wstąpiła do Unii Europejskiej na mocy traktatu akcesyjnego podpisanego 16 kwietnia 2003 roku w Atenach. Faktyczny proces integracji Polski rozpoczął się w Atenach 8 kwietnia 1994 roku z chwilą złożenia przez Polskę wniosku o członkostwo w Unii Europejskiej i potwierdzenia go przez wszystkie państwa członkowskie podczas konferencji w Essen 9–10 grudnia 1994 roku.

Z okazji 17. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, 1 maja (sobota) można wziąć udział w wydarzeniach online przygotowanych przez Ełckie Centrum Kultury:

  • godz. 9:00 [on-line] - Jak dofinansowania UE zmieniają nasze otoczenie – opublikowanie na stronie www oraz w mediach społecznościowych albumu ze zdjęciami inwestycji Ełckiego Centrum Kultury, które odbyły się lub są w trakcie realizacji dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.
  • godz. 11:00 [on-line] - Udostępnienie na Facebooku ECK filmu Fundacji Uniwersytet Dzieci „Po co nam Unia Europejska?” z kanału na YouTube. Nagranie przypomina podstawowe informacje na temat Unii Europejskiej oraz fakty związane z jej powstaniem.
  • godz. 19:00 live „Dzień Dobry Ełk”. Koncert „Pieśni Polskie” w wykonaniu: Rafał Sulima – fortepian, Marta Wróblewska – sopran, Zbigniew Stępniak – bas profondo.
Więcej na: www.eck.pl