Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ełk

Na czym polega zabieg podcięcia wędzidełek?

Podcięcie wędzidełek dla osób, które nigdy nie słyszały tego terminu może wydawać się niezwykle skomplikowanym, a przede wszystkim bolesnym zabiegiem. W rzeczywistości jest jednak zgoła inaczej. Wykonywany jest on zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. Na czym jednak tak właśicwie polega proces podcięcia wędzidełek i kiedy jest wskazany?

Kiedy warto wykonać podcięcie wędzidełek?

Przerwa między siekaczami w przypadku wielu osób jest ich cechą charakterystyczną. Jeśli jednak nie jesteśmy jednym z najpopularniejszych aktorów w kraju, przerwa ta będzie raczej powodem do kompleksów. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na nią do końca życia. Bardzo często przyczyną powstawania tej luki między zębami jest zdeformowane wędzidełko. Wędzidełko może zobaczyć każdy z nas otwierając przed lustrem jamę ustną. Jest to bowiem nic innego, jak fałd błony śluzowej, który dzielimy na wędzidełko podjęzykowe, wargowe i policzkowe. Ich zadaniem jest łączenie poszczególnych części jamy ustnej. Do zdeformowania wędzidełka zwykle nie dochodzi w czasie naszego życia - po prostu rodzimy się z nim. Dlatego też podcięcie wędzidełka bardzo często wykonywane jest na najmłodszych pacjentach. Wędzidełko ukształtowane w nieodpowiedni sposób może doprowadzić bowiem do diastemy, cofania się dziąseł, wad wymowy czy nawet próchnicy.

Czy podcięcie wędzidełek jest zabiegiem skomplikowanym?

Wbrew pozorom podcięcie wędzidełek to niezwykle prosty zabieg, który jednak może całkowicie zmienić nasze życie. Zabieg ten może być przeprowadzony zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i ogólnym. Zwykle rodzaj znieczulenia uzależniony jest od rozległości i podejścia samego lekarza. Jeśli więc zależy Ci na profesjonalnie wykonanym zabiegu podcięcia wędzidełek, czy to w Twoim przypadku, czy też Twojego dziecka, ważne jest, aby wybrać odpowiednią dla siebie placówkę, dysponującą profesjonalnym sprzętem i doświadczoną załogą lekarską. Wówczas mamy pewność, że wszystko zostanie przeprowadzone zgodnie ze sztuką lekarską.