Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ełk

Dodatki do polisy mieszkaniowej – co wybrać?

Decydując się na ubezpieczenie domu lub mieszkania, trzeba koniecznie zastanowić się nad wyborem odpowiednich rozszerzeń. Ma to ogromne znaczenie w kontekście skuteczności polisy oraz wysokości składki.

Dodatki do polisy mieszkaniowej – dlaczego są potrzebne?

Celem dodatków do polisy mieszkaniowej jest zapewnienie solidnej, kompleksowej ochrony nieruchomości przed różnymi zdarzeniami losowymi i ich finansowymi skutkami. Agentka ubezpieczeniowa Małgorzata Nagolska prowadząca w Ełku biuro PZU przypomina, że podstawowa polisa chroni tylko mury i czasami elementy stałe, przy czym lista ryzyk jest tu dość ograniczona. Chcąc rozciągnąć parasol ochrony również na mienie ruchome i lokatorów, trzeba we właściwy sposób skonstruować ubezpieczenie. Ełk to doskonały przykład miasta, którego mieszkańcy chętnie korzystają z ubezpieczeń w rozszerzonej formule. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 502861795 lub wysyłając wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dodatki do polisy mieszkaniowej – ochrona mienia

Wyposażenie mieszkania lub domu w dużym stopniu przekłada się na wartość nieruchomości. Jego utrata lub zniszczenie może narazić właściciela na spore straty. Wystarczy nadmienić, że średnia wartość mienia skradzionego z nieruchomości mieszkalnej wynosi ok. 10 tys. zł – tak wynika z policyjnych statystyk. Niestety, większości przypadków skradzionych przedmiotów nie udaje się odzyskać. Dodatkami chroniącymi mienie, które zdecydowanie powinny zostać uwzględnione w polisie, są: kradzież z włamaniem, stłuczenie przedmiotów szklanych, zalanie oraz przepięcie.

Dodatki do polisy mieszkaniowej – ochrona lokatorów

Ochrona lokatorów to także niezmiernie ważny aspekt, jaki trzeba mieć na uwadze, kupując ubezpieczenie. Ełk to jedno z wielu polskich miast, gdzie polisę można nabyć bezpośrednio w biurze u agenta. Ochronę lokatorom zapewnia przede wszystkim OC w życiu prywatnym, ale warto też pokusić się o wzbogacenie polisy o domowy assistance. Pakiet ten zapewnia profesjonalne wsparcie w różnych kryzysowych sytuacjach.