Owoc pitaji – egzotyczny wygląd i wybitny smak

Liczba owoców na świecie jest całkiem spora. W Polsce najczęściej dostępne są naturalnie jabłka, gruszki, truskawki i inne rośliny, które mogą rosnąć w naszym klimacie. Ponadto sprowadzamy wiele bananów oraz cytrusów. Sporo owoców jest jednak znacznie rzadziej spotykane nad Wisłą. Jednym z nich jest pitaja, która ma wiele przydomków i unikalny smak połączony z bardzo estetycznym wyglądem.

Pitaja – nie każda to smoczy owoc

Pitaja znana jest często jako smoczy owoc. Jest to jednak jeden z wielu owoców pitaji, który jest owocem kaktusa Hylocereus Undatus. Jest to też tak zwana czerwona pitaja, która ma różową skórkę i biały miąższ wewnątrz. Jej popularność wynika z tego, że pomimo iż rodzajów pitaji jest dużo ta jest jedną z niewielu o charakterystycznym i bardzo lubianym, słodkim smaku. Inne słodkie pitaje to pitaja pochodzaca z Kostaryki, czy też Pitaja Żółta. Owoce te oryginalnie pochodzą z Ameryki Środkowej. Dziś ich produkcja jest prowadzona jednak również w Azji w krajach takich jak Chiny, Wietnam, Malezja, Tajwan czy też Izrael. Pitaja jest dość rzadka w Polsce, lecz można ją zakupić na przykład na stronie https://szczyptaorientu.pl/oferta/przekaski/smoczy-owoc-pitahaya/. Jest ona warta uwagi, gdyż stanowi słodką i ciekawą przekąskę.

Azja oprócz produkcji pitaji znana jest równiez z wielu innych rzeczy. Należy do nich między innymi bubble tea. Pijąc bubble tea kalorie mogą zejść na dalszy plan, lecz nie należy zapominać o ich sprawdzeniu gdy jesteśmy na diecie. Wynika to z faktu, iż może ona mieć od 100 do aż 700 kcal. Garść ciekawych informacji jak te powyżej można znaleźć na przykład na stronie http://fit4u.com.pl/.