4 maja w Ełku uruchomiony zostanie punkt szczepień powszechnych przeciwko Covid-19. Nowy punkt znajduje się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 6. Przed wizytą należy wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Dokument można wypełnić w domu.

Od wtorku 4 maja w Ełku funkcjonował będzie nowy punkt szczepień powszechnych przeciwko Covid-19. Szczepienia będą wykonywane w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja przy ul. Kajki 4 w Ełku.

Aby zapisać się na szczepienie można wybrać jedną z opcji:
  • Zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989
  • Zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
  • Skontaktować się z punktem szczepień w „Pro-Medica" w Ełku pod numerami telefonu: 726 554 500 oraz 510 069 679 od poniedziałku do piątku w godzinach: 08.00 – 14.30
  • Wysłać SMS o treści: „SzczepimySie” na numer 664 908 556 lub 880 333 333 
Informacje dotyczące punktu szczepień powszechnych:
  • Wjazd od ulicy Kajki (naprzeciwko ulicy Baczyńskiego) – droga do „Biedronki”.
  • Dostępny jest tam parking dla ok. 20 samochodów.
  • Seniorzy i osoby niepełnosprawne potrzebujący opiekuna mogą wejść wraz z nim (jeden opiekun na jedną osobę szczepioną).
  • Osobom mającym problemu z poruszaniem się udostępnimy wózek inwalidzki
Do punktu szczepień powszechnych powinno zgłosić się najwcześniej 20 minut przed wyznaczoną godziną szczepienia. Osoby przychodzące wcześniej nie będą wpuszczane i zostaną poproszone o przybycie w wyznaczonym czasie.

UWAGA: Przed wizytą w punkcie szczepień obowiązkowo należy wypełnić - „Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19.”

Wzór kwestionariusza można pobierać poniżej i wypełnić go w domu.

Kwestionariusze można otrzymać również w większości ełckich aptek oraz bezpośrednio w punkcie szczepień. Przypominamy, że w punkcie szczepień należy zasłaniać nos i usta maseczką, zachowywać dystans oraz dezynfekować ręce.

Obecnie w Ełku funkcjonuje Punkt Szczepień Covid-19 w „Pro-Medica”, gdzie obowiązują te same zasady co w punkcie szczepień powszechnych w Zespole Szkół nr 6.