Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ełk

Międzynarodowy Dzień Strażaka co roku obchodzony jest 4 maja. Tego dnia przypada w Kościele katolickim wspomnienie Świętego Floriana – patrona strażaków. Jest to okazja do zwrócenia uwagi na ten szczególny zawód oraz do podziękowania za służbę i odwagę osób pracujących w Straży Pożarnej.

Międzynarodowy Dzień Strażaka, to wyjątkowy moment w strażackiej służbie. Jest okazją do świętowania oraz podziękowań za trudną pracę, w której strażacy narażają swoje życie, by ratować innych. Straż pożarna zajmuje się nie tylko zwalczaniem pożarów, ale przeciwdziałaniem temu wszystkiemu, co stanowi zagrożenie dla zdrowia, życia, mienia i środowiska.

Prezydent Ełku złożył dziś wszystkim strażakom, zarówno zawodowym jak i ochotnikom, serdeczne podziękowania za pełnioną służbę, życząc dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, bezpiecznych powrotów z akcji oraz satysfakcji z pracy.

Międzynarodowe święto strażaków obchodzone jest 4 maja, w tym dniu w Kościele katolickim przypada wspomnienie Świętego Floriana - żołnierza i męczennika za wiarę, od VIII w. uważanego za patrona od ognia, a także od wojny i powodzi.