Nowa organizacja ruchu na ul. Kolejowej – przejazd pod wiaduktem otwarty
Przez ulicę Kolejową znów przejedziemy pod wiaduktem! Po tygodniowych pracach drogowych przywrócono stały przebieg linii komunikacyjnej nr 1 oraz dostęp do lokalnych przystanków.
  1. Przywrócono ruch na ulicy Kolejowej, umożliwiając przejazd pod nowo wybudowanym wiaduktem kolejowym.
  2. Linia komunikacyjna nr 1 powróciła do swojego regularnego przebiegu.
  3. Reaktywowano przystanki przy ul. Kolejowej 25A i 26, zwiększając dostępność transportu publicznego dla mieszkańców.
  4. Zapewniono alternatywny dojazd do budynku przy Kolejowej 25a poprzez objazd od ulicy Skórzanej.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Kolejowej wprowadzono w związku z pracami na linii E75, które dotyczą pierwszej fazy projektu modernizacji odcinka kolejowego. Ostateczne prace miały na celu nie tylko poprawę infrastruktury, ale także zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz pasażerów transportu publicznego.

Tymczasowe utrudnienia i zmiany tras autobusów linii nr 1, które obowiązywały w ostatnim czasie, zostały odwołane. Autobusy tej linii kursują teraz zgodnie z pierwotnym rozkładem, co z pewnością ucieszy osoby regularnie korzystające z tej formy transportu, szczególnie na trasie do Zakładów Mięsnych, gdzie autobusy ponownie zatrzymują się na przystanku Grajewska 01.

Reorganizacja ruchu i powrót do normalności to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy na co dzień korzystają z ulicy Kolejowej. Dzięki zakończeniu prac pod wiaduktem, podróżowanie tą trasą jest teraz szybsze i bardziej efektywne.

Zachęcamy kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej do zapoznania się z nowym układem drogowym oraz korzystania z ponownie dostępnych opcji komunikacyjnych, co z pewnością przyczyni się do płynniejszego przepływu ruchu w tej części miasta.


Według informacji z: Urząd Miasta Ełk