Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ełk

Miasto Ełk pozyskało 30 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na wsparcie bieżącej działalności Klubu Seniora „Senior+”. Projekt będzie realizowany od 1 marca do 31 grudnia 2019 r.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało środki w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015 -2020 Edycja 2019. Realizatorem projektu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku.

Całkowita wartość zadania to 75 tys. zł, w tym:

·         pozyskane środki to 30 tys. zł

·         wkład własny to 45 tys. zł

Założeniem projektu jest zapewnienie wsparcia ełckim seniorom poprzez zwiększenie oferty w zakresie różnorodnych form aktywności w Klubie „Senior+”

Zaplanowane działania to m.in.:

·       edukacja seniorów i poradnictwo (biblioterapia, wykłady, warsztaty umiejętności interpersonalnych)

·       usprawnienie fizyczne i aktywność ruchowa (zajęcia usprawniające, aktywność ruchowa i kinezyterapia, zajęcia rekreacyjne oraz zajęcia umuzykalniające)

·       aktywność społeczna i integracja ze społeczeństwem lokalnym (spotkania integracyjne, akcje społeczne, współpraca z rodziną, warsztaty umiejętności spędzania wolnego czasu, zajęcia z zakresu terapii zajęciowej)

Projekt będzie realizowany od 1 marca do 31 grudnia 2019 r.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.