Na terenie miasta Ełku dobiegają końca prowadzone od dwóch miesięcy zabiegi pielęgnacyjne drzew. Prace pielęgnacyjne wykonuje Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Ełku i potrwają do końca lutego 2019 r.

Różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych dokonano na 146 drzewach, takich jak: klon, wierzba, lipa, czy topola.

Zabiegi przeprowadzono na drzewach rosnących wzdłuż ulic m.in.: Słowackiego, Wojska Polskiego, Wawelskiej, Armii Krajowej, a także na podwórkach komunalnych w okolicach ulicy Piłsudskiego, Mickiewicza, Orzeszkowej oraz wzdłuż ulic na Osiedlu Konieczki. 

Łączny koszt zabiegów pielęgnacyjnych drzewostanu (styczeń, luty) to 48 710 zł.

Do usunięcia kwalifikowane są drzewa będące w złym stanie zdrowotnym, bądź takie które wchodzą w kolizje z obiektami budowlanymi lub urządzeniami technicznymi. Dlatego takiemu zabiegowi poddawane są drzewa zlokalizowane w pobliżu ciągów komunikacyjnych, gdzie rozbudowane korony, uszkodzone konary mogą stanowić potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.