Zabawa w wodzie i nauka pływania – co przyda się dziecku w basenie?

Zabawa w basenie to także doskonała okazja do nauki pływania. Z naszego artykułu dowiesz się, w co wyposażyć dziecko, aby zapewnić mu komfort i bezpieczeństwo podczas zabawy w wodzie. Jak zapewnić mu mnóstwo radości, a także zachęcić do nauki pływania.

Dmuchane materace dla młodszych i starszych dzieci

Pontony i dmuchane zabawki do wody pomogą Ci zachęcić maluchy do zabawy w wodzie, jednocześnie zapewniając im bezpieczeństwo. Dostępne są one w wielu, często fantazyjnych formach. Możesz zdecydować się na model ozdobiony kolorowymi postaciami z bajek, lub w kształcie morskich zwierzątek. Takie nadmuchiwane zabawki ułatwią młodszym dzieciom pierwsze spotkania z wodą i zachęcą je do kreatywnej zabawy.

Większe materace dmuchane sprawdzają się w przypadku starszych dzieci. Pozwalają komfortowo odpoczywać, albo balansować na powierzchni wody podczas szalonych zabaw z rówieśnikami. Wybierając materac, zwróć uwagę na jego wielkość, nośność, i materiały, z których jest wykonany. Warte uwagi są modele z wytrzymałego PCV lub gumy syntetycznej. W materacach przydatne mogą być dodatkowe funkcje, takie jak uchwyty czy wbudowane zagłówki.

Akcesoria do nauki pływania

Kiedy Twoje dziecko jest gotowe na pierwsze próby samodzielnego pływania, należy zaopatrzyć je w odpowiednie akcesoria. Dmuchane kółka, rękawki pływackie lub nadmuchiwane makaroniki dodadzą maluchowi pewności siebie. Natomiast deski są przydatne podczas pierwszych prób utrzymywania się na powierzchni wody.

Woda w basenie często jest chlorowana, dlatego może powodować podrażnienia. Aby tego uniknąć, możesz założyć dziecku okularki pływackie, które chronią wrażliwe dziecięce oczy i zachęcą malucha do nurkowania. Wybierając okularki pływackie, zwróć uwagę na ich szczelność i komfort noszenia. Powinny dobrze przylegać do twarzy i być wyposażone w regulowane paski, które umożliwią dopasowanie do głowy dziecka. Możesz zdecydować się na model z filtrem UV i powłoką, która zapobiegającą parowaniu.

Jeśli Twoje dziecko nie lubi moczyć głowy i nie przepada za wodą w uszach, przyda mu się czepek pływacki. Mogą być one wykonane z silikonu, lateksu, albo tkaniny. Każdy ich rodzaj ma inne właściwości, różnią się one komfortem noszenia i stopniem ochrony.

Zabawki, które umilą czas w basenie

Basenowe gadżety mogą sprawić, że zabawa w wodzie będzie jeszcze bardziej ekscytująca. Najbardziej popularne z nich to dmuchane albo plastikowe piłki oraz zabawki psikające wodą. Jeśli chcesz nauczyć Twoje dziecko nurkowania, przydatny może się okazać kolorowy zestaw akcesoriów do wyławiania z dna. Nowością na rynku są wodne torby sensoryczne i zabawki zmieniające kolor w kontakcie z wodą. Spodobają się one maluchom, które lubią eksperymentować.

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju akcesoriów basenowych poszukujesz, ważne jest, aby zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo i jakość wykonania. Odpowiednio dobrane zabawki zwiększą komfort malca, pomogą mu w nauce pływania, a przede wszystkim sprawią mu masę przyjemności!