Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ełk

Urząd Miasta Ełku zaprasza wszystkich mieszkańców na otwartą konferencję online o charakterze edukacyjno – informacyjnym na temat planowania przestrzennego oraz kierunków kształtowania Ełku. Spotkanie odbędzie się 7 kwietnia o godz. 15:00 w ramach projektu „Przestrzeń dla partycypacji 2”. Termin zgłoszenia udziału mija 6 kwietnia.

"Przestrzeń dla partycypacji 2" to projekt realizowany przez Fundację Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Celem tego projektu jest wsparcie gmin w prowadzeniu konsultacji społecznych dokumentów planistycznych przy aktywnym udziale mieszkańców.

W ramach projektu przeprowadzane są konsultacje, w których mieszkańcy od samego początku włączają się w prace nad dokumentem planistycznym, dotyczącym zagospodarowania okolic stadionu. Działania te będą realizowane m.in. poprzez: konferencję on-line, spotkania w plenerze (jeżeli pozwoli na to sytuacja epidemiczna), ankietę i inne. Umożliwi to lepsze poznanie oczekiwań i potrzeb lokalnej społeczności. Opinie, uwagi oraz wnioski można na bieżąco przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 31 maja 2021 roku.

Konsultacje rozpoczną się konferencją on-line, która odbędzie się 7 kwietnia (środa) o godz. 15.00.

Miejsce: videokonferencja.miasto.elk.pl z jednoczesną transmisją na kanale YouTube.

W spotkaniu wezmą udział m.in. specjaliści do spraw konsultacji społecznych z Fundacji Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” w Warszawie, Paweł Jaworski – filozof i urbanista, badacz procesów rozwoju przestrzennego miast oraz Prezydent Miasta Ełku i urzędnicy Wydziału Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami.

Aby wziąć udział w konferencji wystarczy zgłosić się za pośrednictwem e-maila (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie (87 732 61 52) o udostępnienie linku do wideokonferencji. Termin zgłoszeń trwa do 6 kwietnia do godz. 15.00.

Zachęcamy również do wypełnienia ankiety, udostępnionej w formie elektronicznej na stronie miasta Ełku. (www.elk.pl zakładka Planowanie Przestrzenne - konsultacje społeczne). Ankietę w wersji papierowej będzie można wypełnić na spotkaniach konsultacyjnych lub w Urzędzie Miasta Ełku.

Więcej na: https://www.elk.pl/ogloszenie/417/konsultacje-spoleczne