Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ełk

Przetwornik Momentu Obrotowego T40B

Przetwornik T40B jest wykorzystywany w aplikacjach pomiaru momentu w stanowiskach pomiarowych. W zależności od zakresu znamionowego, występuje on w różnych gabarytach - od 50Nm do nawet 10kNm. Aby możliwe było uproszczenie integracji ze stanowiskiem pomiarowym, opisywany przetwornik ciśnienia ma specjalnie zaprojektowaną tarczę, co pozwoliło znacznie ograniczyć jej długość. Co jeszcze warto wiedzieć na jego temat?

Przetwornik T40B - dodatkowe informacje

Warto wspomnieć również o tym, iż same tarcze są dość ​​nieczułe na obciążenia pasożytnicze. To z kolei pozwala na bezpośrednie zamontowanie części maszyny do korpusu przetwornika. Czym jeszcze wyróżnia się przetwornik ciśnienia?

  • Element z powodzeniem nadaje się do pracy w trudnych warunkach. Jego sporą zaletą jest także bezobsługowość oraz brak części, które zużywałyby się podczas pracy.
  • Co więcej, można liczyć na bezbłędną akwizycję danych i bezproblemową transmisję. To zatem dobry wybór jeśli element ma zostać umieszczony w miejscu, gdzie panują trudne warunki środowiskowe, takie jak zakłócenia elektromagnetyczne lub zmiany temperatury.

W jaki sposób wykorzystuje się opisywany przetwornik ciśnienia?

T40B znajduje zastosowanie m.in. w przemyśle samochodowym. Wykorzystuje się go przede wszystkim na stanowiskach testowych silników, a także skrzyń biegów lub zawieszeń. Oprócz tego, przetwornik nadaje się do testowania silników elektrycznych, pomp i prądnic.

Opisywany element wyróżnia się bardzo wysoką precyzją, zapewniającą dużą dokładność pomiaru. Aby jednak uzyskać jak najlepsze wyniki, konieczne jest zminimalizowanie obciążeń pasożytniczych, które działają na przetwornik ciśnienia. W tym celu niezbędne jest użycie elementów kompensujących, pozwalających na znaczne podniesienie dokładności. Dodatkową zaletą będzie też zabezpieczenie przed wysokim obciążeniem łożysk, które zostały zamontowane w układzie napędowym.