Kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne! Niestety wciąż policjanci zatrzymują nietrzeźwych kierowców na drogach. Kolejni nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani na drogach powiatu ełckiego.

Policjanci z Ełku podczas minionego weekendu zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców.

Pierwszy z nich kierował quadem. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że 47-latek pierwszy raz w życiu jechał takim pojazdem wspólnie ze znajomym. Podczas przemieszania się stracił panowanie nad pojazdem i quad z pasażerami się wywrócił. Pasażer nie potrzebował pomocy medycznej, natomiast kierujący trafił do szpitala. Wstępne badanie pokazało, że był pod działaniem alkoholu, jednak z uwagi na obrażenia nie można było przeprowadzić dokładnego pomiaru urządzeniem, dlatego została mu pobrana krew do szczegółowej analizy.

Kolejny kierowca został zatrzymany po zgłoszeniu obywatelskim. Na jednej z ulic Ełku mężczyzna widział, jak kierujący busem wykonuje niepokojące manewry, dlatego wezwał patrol policji. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało u wskazanego kierowcy ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali także nietrzeźwego rowerzystę. 42-latek poruszał się rowerem w gminie Prostki, mając prawie 3 promile. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 2500 złotych. I powstrzymali go przed dalszą niebezpieczną jazdą.