22-latek zatrzymany w miniony weekend przez ełckich policjantów jechał nietrzeźwy skuterem i wiózł 2 pasażerów. Z kolei kierowca osobówki przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym aż o 79 km/h.

Nie wszyscy mają zdroworozsądkowe podejście do bezpieczeństwa na drodze. Swoimi spontanicznymi i nieprzemyślanymi decyzjami narażają nie tylko siebie, ale też inne osoby na drodze.

Pokazuje to sytuacja z nocy z soboty na niedzielę (18/19.06.2022r.). Policjanci zatrzymali w Ełku do kontroli drogowej skuter. Poruszało się nim 3 młodych mężczyzn. Żaden z nich podczas jazdy nie miał kasku ochronnego. Skuterem kierował 22-latek, który był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna wiózł z imprezy swoich kolegów: 18 i 17-latka.

Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz minimum 5000 złotych grzywny.

W miniony weekend policjanci zatrzymali również do kontroli kierowcę, który w obszarze zabudowanym znacznie przekroczył prędkość. 35-latek jechał o 79 km/h za szybko. Jak się okazało mężczyzna miał tego dnia urodziny, które zapewne na długo zapamięta. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci ukarali go mandatem 2500 złotych, na jego kontro trafi 10 punktów karnych. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.