Policyjni wodniacy podczas patrolu na Jeziorze Ełckim zatrzymali 25-letniego mieszkańca Ełku, który pływał rowerem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego na ełckie jeziora wypłynęły policyjne patrole. Policyjni wodniacy czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą, kąpiących się
i uprawiających sporty wodne.

Podczas niedzielnego (26.06.2022r.) patrolu na Jeziorze Ełckim policjanci zatrzymali do kontroli rower wodny. W trakcie sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że 25-letni mieszkaniec Ełku pływał rowerem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł.

W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą apelujemy o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy by nie wchodzić do wody będąc pod wpływem alkoholu. Kąpiel pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie i jest najczęstszą przyczyną utonięć.

Przypominamy też, że za pływanie żaglówkami, łódkami, kajakami czy rowerami wodnymi pod wpływem alkoholu grozi kara grzywny, ale przede wszystkim jest to niebezpieczne zarówno dla nas samych jak i innych osób wypoczywających nad wodą.