Ełckie muzeum odsłania tajemnice Bitwy Zimowej na Mazurach dla każdego pokolenia
Zaproszenie na wyjątkowe spotkanie w Muzeum Historycznym w Ełku - odkryj tajemnice Bitwy Zimowej na Mazurach. Zainspiruj się historią razem z nami i innymi entuzjastami przeszłości tego piątku, 23 lutego o godz. 17:00. Wstęp wolny!
  1. Muzeum Historyczne w Ełku organizuje wydarzenie skierowane do szerokiego grona odbiorców, w tym seniorów, pod nazwą "Bitwa zimowa na Mazurach".
  2. Prelekcję poprowadzi znawca tematu, Dariusz Jurczak.
  3. Spotkanie odbędzie się w ramach popularnego cyklu "Muzeum (nie tylko) dla seniora".
  4. Wydarzenie zaplanowane jest na najbliższy piątek, 23 lutego, o godzinie 17:00.
  5. Lokalizacja: Muzeum Historyczne w Ełku, ul. Wąski Tor 1.
  6. Uczestnictwo w spotkaniu jest całkowicie bezpłatne.

Bitwa zimowa na Mazurach to wydarzenie, które pozostawiło widoczne ślady w pamięci regionalnej i narodowej. Stając w progu Muzeum Historycznego w Ełku, przy ulicy Wąski Tor 1, uczestnicy spotkania będą mieli okazję przenieść się w czasie do jednego z kluczowych momentów naszej historii. Dla tych, którzy cenią sobie lekcje historii opowiedziane z pasją, prelekcję na temat Bitwy Zimowej na Mazurach poprowadzi Dariusz Jurczak - erudyta i pasjonat, którego wiedza i sposób przekazu pobudzają wyobraźnię słuchaczy.

Spotkanie, zaplanowane na piątek 23 lutego, o godzinie 17:00, stanowi część cyklu "Muzeum (nie tylko) dla seniora". Jest to wyjątkowa okazja, by w przyjaznej i nieformalnej atmosferze zgłębić tajniki przeszłości, która nadal kształtuje naszą teraźniejszość. Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie jest otwarte dla każdego, niezależnie od wieku, a udział w nim jest całkowicie bezpłatny.

Niech to spotkanie w Muzeum Historycznym w Ełku będzie okazją do wspólnego odkrywania, jak ważne dla naszej tożsamości są te momenty historii, które pokazują siłę i determinację naszych przodków. Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości Ełku, by dołączyli do nas w tej podróży w czasie. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale również spędzić czas w inspirującym towarzystwie ludzi z pasją.


Źródło: UM Ełk