Bohaterska akcja ełckich policjantów: 66-latka uratowana z płonącego mieszkania
W heroicznej operacji ratunkowej, funkcjonariusze policji wydostali 66-letnią kobietę z płonącego budynku w Ełku. W środę wieczorem, gdy ognie objęły mieszkanie w zurbanizowanej części miasta, szybka i zdecydowana akcja policjantów skrzydła patrolowo-interwencyjnego zapobiegła tragedii.
  1. Incydent pożaru miał miejsce w budynku wielorodzinnym przy ul. Sikorskiego w Ełku.
  2. Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia.
  3. Odkrywszy, że w jednym z mieszkań znajduje się nieświadoma zagrożenia kobieta, funkcjonariusze bez wahania weszli do środka przez okno.
  4. Dzięki ich odwadze, 66-letnia mieszkanka została bezpiecznie ewakuowana na zewnątrz.
  5. Kobieta, po odzyskaniu świadomości, odmówiła hospitalizacji.
  6. W trakcie działań, policjanci zatrzymali również nietrzeźwego mężczyznę, z którego mieszkania rozprzestrzenił się ogień.
  7. Przyczyny i okoliczności wybuchu pożaru są w trakcie ustalania.

Wieczór, który mógł zamienić się w tragedię, dzięki zdecydowanemu działaniu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ełku, zakończył się sukcesem ratunkowym. Przybyli jako pierwsi na miejsce zdarzenia, policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego nie zawahali się ani chwili, by rzucić się w ogień. Spotkawszy przed budynkiem zaniepokojonego mężczyznę, który informował o kobiecie uwięzionej w mieszkaniu, funkcjonariusze przyjęli wyzwanie. Z determinacją, która przypomina akcje bohaterów z filmów akcji, wdarli się przez okno do zadymionego mieszkania.

Po wydobyciu 66-letniej kobiety z mieszkania, przekazali ją pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Szybkie działanie policjantów sprawiło, że kobieta, choć niewątpliwie przestraszona, nie odniosła większych obrażeń i była w stanie odmówić dalszej hospitalizacji. Świadczy to nie tylko o ich profesjonalizmie, ale i o wielkim sercu do pomagania innym, nawet w obliczu własnego ryzyka.

Kiedy dym zaczął opadać, a sytuacja wracała do normy, zakończono interwencję odnajdując i zatrzymując nietrzeźwego mężczyznę, którego niedbalstwo było przyczyną wybuchu pożaru. Ten dramatyczny wieczór w Ełku, pełen napięcia i szybkich decyzji, raz jeszcze udowodnił, że funkcjonariusze patrolowo-interwencyjni są prawdziwymi bohaterami codzienności, gotowymi na wszelkie wyzwania w służbie społeczeństwu.


Na podst. Policja Ełk