Sezon kąpielowy w Ełku startuje 14 czerwca z ratownikami nad wodą

W Ełku rusza letnia przygoda nad wodą! Już od 14 czerwca mieszkańcy i turyści mogą korzystać z miejskich plaż, gdzie bezpieczeństwo zapewnią wykwalifikowani ratownicy. Sprawdź, co przygotowano na sezon 2025 i jak zadbać o bezpieczny wypoczynek w sercu Mazur.
- Nowy sezon kąpielowy w Ełku na plażach miejskich
- Bezpieczeństwo i radość z letnich dni nad ełckimi wodami
Nowy sezon kąpielowy w Ełku na plażach miejskich
Sezon kąpielowy w Ełku oficjalnie startuje 14 czerwca i potrwa aż do końca sierpnia. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich spragnionych wodnych atrakcji na dwie główne miejskie plaże przy ulicach Parkowej oraz Kolbego. W godzinach od 10:00 do 18:00 ratownicy będą czuwać nad bezpieczeństwem każdego, kto zdecyduje się ochłodzić w jeziorze lub spędzić czas na świeżym powietrzu.
Obie lokalizacje to nie tylko dostęp do czystej wody, ale również wygodne udogodnienia dla odwiedzających. Na plaży przy ul. Kolbego można skorzystać z przebieralni, toalet oraz natrysków zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Dodatkowo dostępny jest tam bezpłatny slip, który ułatwia wodowanie sprzętu pływającego idealne rozwiązanie dla miłośników kajaków czy łódek.
Z kolei plaża przy ul. Parkowej oferuje wolnostojące przebieralnie i toalety, które zapewniają komfort podczas całodniowego wypoczynku. Obie plaże są też wyposażone w boiska do siatkówki plażowej, a przy ul. Kolbego dodatkowo można pograć w koszykówkę. Dla osób podróżujących kamperami przygotowano specjalne miejsca parkingowe tuż obok kąpielisk.
Bezpieczeństwo i radość z letnich dni nad ełckimi wodami
Warto pamiętać, że lato to czas relaksu, ale także odpowiedzialności za siebie i bliskich. Ratownicy obecni na plażach są gotowi reagować na wszelkie sytuacje zagrożenia, dlatego korzystając z kąpielisk miejskich, każdy może czuć się spokojniej.
Ciesząc się latem, wakacjami nie zapominajmy o bezpieczeństwie naszym i naszych bliskich.
Aby wypoczynek był nie tylko przyjemny, ale i bezpieczny, warto przestrzegać kilku prostych zasad: nie pływać pod wpływem alkoholu, unikać kąpieli w miejscach niestrzeżonych oraz zawsze zwracać uwagę na komunikaty ratowników i oznakowanie terenów wodnych.
Ełckie plaże miejskie to doskonałe miejsce na rodzinne wycieczki i aktywne spędzanie czasu podczas ciepłych dni. Zaplanuj już dziś swój pobyt nad wodą sezon zaczyna się 14 czerwca , a ratownicy będą obecni do 31 sierpnia , codziennie między 10:00 a 18:00.
Według informacji z: Urząd Miasta w Ełku
Ostatnie Artykuły

Studenci przejęli klucz do Ełku. Juwenalia 2026 właśnie ruszyły

Strażacy w Ełku zostali uhonorowani za służbę, która zaczyna się tam, gdzie inni uciekają

W Konieczkach będzie głośniej – wojsko zaplanowało ćwiczenia z pozoracją walki

Nowe wsparcie dla seniorów 75 plus. Gminy odzyskają część kosztów opieki

Ełk na sportowej gali w Olsztynie. Nagrody trafiły do zawodników i trenerów

Przedszkolaki z Bajki zobaczyły urząd od środka i spotkały samorząd

Nauka w wersji na piknik. W Ełku dzieci poszukają własnego wow

Strażacy z regionu świętowali w Giżycku. Wyróżnienie dla druha z Prostek

Sołtys z Mąk w gronie wyróżnionych. Ełk ma powód do dumy

Pastuchy i fladry dla rolników. Rusza wsparcie przeciw wilkom i bobrom

Futbol bez ograniczeń w Ełku. Na stadionie zagrają drużyny z całej Polski

Młodzież sprawdzała wiedzę prawną. W Ełku nie brakło trudnych pytań

Noclegi pod lupą nowych rejestrów. Wpisy trzeba będzie uporządkować

Nowa baza wiedzy o smogu łączy prawo, dane i sprawdzone działania
Przydatne dane teleadresowe
- Nadzór Wodny w Ełku - kontakt, godziny i zgłoszenia awarii
- PUK Prostki - kontakt, umowy na wodę i ścieki, zlecenia komunalne
- Nadleśnictwo Ełk w Mrozach Wielkich - kontakt, leśnictwa, edukacja i sprzedaż drewna
- Warmińsko-Mazurski Ośrodek Adopcyjny w Ełku - kontakt, godziny i kwalifikacja do adopcji
- Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej - przyjęcia, opłaty i opieka
- Komenda Powiatowa Policji w Ełku - kontakt, rejony dzielnicowych, godziny
