Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ełk

Chorwacja państwem, w którym żeglarze są na uprzywilejowanej pozycji

Męczą Cię tłumy turystów w sezonie letnim, kiedy nagle pół Europy zjeżdża do 45. zamieszkałych wysp Chorwacji, szukając przygody? Chciałbyś jednocześnie wykąpać się w Adriatyku, ale nie musząc koniecznie wstawać wcześnie rano, rezerwując sobie miejsce na plaży wśród tysięcy innych ręczników?

Jeśli odpowiadasz twierdząco, powinieneś zainwestować w wynajem jachtu. Chorwacja nie jest znacznie oddalona od Polski, można odpocząć w niej, mając wręcz gwarancję dobrej pogody w przeciwieństwie do polskiego Bałtyku, nie płacąc wygórowanych kwot za pobyt. Oprócz zabytków, które można znaleźć w przewodnikach turystycznych, Chorwacja zaoferuje Ci dziką, a także objętą ochroną przyrodę w 19. parkach narodowych i krajobrazowych. Ale czy nie chciałbyś odkryć także jej mniej znanego oblicza? Wykąpać się daleko od brzegu? Dzięki 150 armatorom, którzy mają w swoich ofertach aż 4000 jachtów, Twoje marzenia mogą się ziścić.

Wiatr we włosach, opalanie daleko od tłumów na pokładzie jachtu, a wieczorem smakowanie nocnego życia uroczych, zadbanych miasteczek to przepis na udane wakacje. Chcąc podryfować w nieznane, warto wybrać się na wycieczkę po niezamieszkałych wyspach Chorwacji. Podobnie jak Grecja, Chorwacja dysponuje ponad tysiącem wysp, z czego tylko niewielki odsetek jest objęty infrastrukturą turystyczną. Zachwyci Cię Adriatyk, zobaczysz więcej niż przeciętny turysta. Jachty możesz wynająć w wielu miejscach, na 6000 km linii brzegowej znajdują się punkty czarteru. Chorwackie przystanie należą do bezpiecznych i bardzo blisko siebie usytuowanych, dlatego nawet jeśli zajdzie nagła potrzeba zejścia na ląd, nie będzie z tym żadnego problemu.

Sezon na żagle

Sezon czarterowania jachtów to okres zwykle trwający od wiosny do jesieni, od maja do nawet połowy listopada, kiedy na morzu jest z reguły bezpiecznie i nie zagrażają jachtom groźne sztormy. Najcieplej jest w sezonie wakacyjnym, powietrze może mieć nawet 38°C, dlatego jachty aż zachęcają do tego, żeby poczuć na własnej skórze powiew orzeźwiającego mistralu, łagodnego wiatru, wiejącego praktycznie od rana do zachodu słońca.

Potrzebne dokumenty do czarterowania

Jeśli chcesz wybrać się ze swoją rodziną lub np. zorganizować wycieczkę integracyjną z pracy, możesz wynająć wraz z jachtem skippera, czyli człowieka znającego specyfikę jachtu, sterującego nim i odpowiadającego za bezpieczeństwo załogi na pełnym morzu. Jeśli jednak sam chcesz sterować jachtem, oprócz patentu żeglarskiego musisz przedstawić świadectwo radiooperatora. Przedłożenie listy załogi armatorowi nie jest niczym dziwnym, każda firma wymaga tego od wynajmujących.

Informacje dodatkowe

Wejdź na stronę SevenSeas.pl jeśli poszukujesz pomysłu na wypoczynek - czarter jachtu Chorwacja i nie tylko - sprawdź!