Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ełk

Interfejs znany jest również jako układ sprzęgający. To specjalny układ lub urządzenie, które umożliwia komunikację oraz wymianę danych między dwoma innymi, różnymi sprzętami. W tej chwili interfejsy znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle i wielu dziedzinach życia. Istnieją przy tym rozmaite układy interfejsowe, z których można korzystać. Jednym z nich są RS485/422. Do czego służą? Jak są zbudowane i co warto o nich wiedzieć?

Układy interfejsowe RS485/422 - budowa

Układ interfejsowy nadajnik - odbiornik to specjalny układ do komunikacji. To rodzaj układu scalonego, czyli zminiaturyzowanego układu elektronicznego, wykonany w technologii monolitycznej, na bazie kryształu półprzewodnikowego. Układy scalone dzieli się na monolityczne oraz hybrydowe. Układ RS485 przeznaczony jest do wielopunktowych linii transmisyjnych. Jest to układ, który jest dość powszechnie stosowany we współczesnym świecie. W takim układzie transmisja różnicowa prowadzona jest przy pomocy skrętki dwuprzewodowej. Nadajniki RS485 posiadają trójstanowe wyjścia, więc mogą transmitować dane w trybie half duplex i full duplex. Jest to tryb obowiązujący również w nadajnikach RS422. Wejścia w nadajnikach są pojedyncze, zaś wyjścia różnicowe, natomiast przy odbiornikach jest odwrotnie.

Układy interfejsowe RS485/422 - rodzaje i zastosowanie

Standard RS232 opisuje sposób połączenia urządzeń DTE, czyli urządzeń końcowych. RS232 przeznaczony jest do szeregowej transmisji danych. Układy interfejsowe RS485/422 znajdują szerokie zastosowanie. RS232 RS485 multiprotocol transceiver to sprzęty do przesyłania danych, które są bardzo popularne zarówno w przemyśle, jak i w branży użytkowej, a nawet medycznej. Warto wiedzieć, że w standardzie RS422 połączenie jest jednokierunkowe, zaś w układzie RS485 połączenie to szyna dwukierunkowa, gdzie nie tylko jeden punkt steruje całą linią, ale może to robić każdy z punktów. Układy interfejsowe mogą działać w trybie half-duplex lub full-duplex. W tej pierwszej wersji transmisji komunikacja jest dwukierunkowa, lecz po jednej stronie w tej samej chwili, zaś w opcji full-duplex wszystko może odbywać się jednocześnie. Ta druga opcja sprawdza się między innymi w telefonie, podczas gdy pracę pierwszego rodzaju transmisji można zaobserwować na przykład w walkie-talkie.

Układy interfejsowe RS485/422 - oferta

W hurtowni Micros zainteresowani znajdą układy interfejsowe RS485 i RS422, znajdujące się w dziale "Układy scalone". Wszystkie produkty są doskonale opisane - można zapoznać się z ich kartą katalogową, a także obejrzeć rys techniczny. Asortyment jest bardzo szeroki, dzięki czemu każdy na pewno znajdzie taki produkt, którego akurat szuka!