Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ełk

Aby podłoga winylowa służyła nam bez problemu przez wiele lat, należy pamiętać o tym, jak ważny jest wówczas dobór odpowiedniego podkładu. Co należy wybrać do paneli winylowych? Zapraszamy do sprawdzenia!

Panele winylowe to atrakcyjna alternatywa dla innych typów podłóg, na przykład drewnianych czy laminowanych. Panele winylowe, na przykład Quick Step Livyn, doskonale sprawdzają się w różnych wnętrzach, w tym między innymi w salonach, sypialniach, łazienkach czy kuchniach. Takie podłogi z winylu polecane są także do miejsc intensywnie użytkowanych, na przykład do sklepów czy biur.

Jeśli chodzi o podłogi winylowe Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie możemy je zakupić. Tutaj sprzedaż prowadzi między innymi sklep Dekorus.

Gdy chcemy zamontować podłogi winylowe, musimy pamiętać o tym, że w tym przypadku bardzo duże znaczenie ma dobór odpowiedniego podkładu pod panele. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem dotyczącym doboru podkładów pod podłogi winylowe!

Podłogi winylowe Warszawa – jak dobrać odpowiedni podkład do podłogi z winylu?

Podłogi winylowe Warszawa – czym jest podkład pod panele?

Aby podłoga winylowa, a także drewniana czy też laminowana odpowiednio spełniała swoje funkcje, musi być położona na właściwej nawierzchni. W tym celu producenci zalecają stosowanie specjalnych podkładów.

Przeznaczone pod panele podkłady posiadają najczęściej formę płaskich materiałów sprzedawanych w rolkach. Następnie rozkłada się je na podłodze i na nich ułożyć można panele.

Podkład posiada bardzo duże znaczenie dla komfortu użytkowania, wyglądu, a także właściwości podłogi z winylu, dlatego też producenci posiadają w swoim asortymencie specjalne podkłady dopasowane do swoich typów podłóg. Takie artykuły znajdziemy także w asortymencie firmy Quick Step Warszawa.

Podłogi winylowe Warszawa – rodzaje podkładów od Quick Step

Firma Quick Step, która jest jednym z najbardziej popularnych producentów podłóg winylowych, posiada w swoim asortymencie trzy główne rodzaje podkładów. Są one dobierane w zależności od typu podłogi winylowej oraz miejsca jej montażu.

  • Livyn Basic – to podstawowy podkład pod panele Quick Step, który przeznaczony jest do wszystkich typowych miejsc montażu. Można stosować to pod panele podłogowe wyposażone w systemy Rigid Click (+) oraz Click (+).

  • Sunheat – ten podkład pod panele winylowe Warszawa przeznaczony jest do stosowania w miejscach, gdzie pojawia się wyższa temperatura, na przykład w pomieszczeniach z dużą liczbą okien. Jest on przeznaczony tylko do paneli podłogowych elastycznych.

  • Transitstop – natomiast ten podkład pod panele Quick Stop winyl został opracowany po to, aby zmniejszać hałas w pomieszczeniach znajdujących się poniżej. Można stosować go tylko z podłogami sztywnymi.

Wszystkie powyższe podkłady pod podłogi winylowe Quick Step mogą być stosowane w przypadku ogrzewania podłogowego. Warto także wskazać, że panele winylowe to panele wodoodporne, dlatego też można stosować je również w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, na przykład w kuchniach, łazienkach, pralniach, w przedpokojach.

Podsumowując, gdy chcemy, aby w naszym domu lub w innym miejscu zagościła podłoga winylowa Warszawa, na przykład od firmy Quick Step, w takim przypadku powinniśmy wybrać także odpowiedni podkład pod panele Quick Step Warszawa to miasto, gdzie kupimy wszystko, co potrzebne!