Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ełk

Sprzątanie całych gmin oraz miast to wyjątkowo odpowiedzialne zadanie spoczywające na barkach odpowiednich służb. W tym celu niezbędny jest oczywiście nowoczesny i zautomatyzowany sprzęt. Powszechnym wyborem wielu gmin jest wydajna zamiatarka komunalna, która w ciągu jednej godziny może posprzątać powierzchnie rzędu kilku tysięcy m2. Postanowiliśmy sprawdzić, jakimi parametrami pracy odznacza się profesjonalny sprzęt czyszczący.

Dostępne modele maszyn czyszczących

Zamiatarki drogowe to dosyć specyficzna grupa produktów, ale mimo to, wybór na rynku jest naprawdę duży. Dzięki temu, gminy oraz miasta mogą przebierać w dostępnych modelach różniących się między sobą gabarytami, zastosowaniem, wydajnością, a także sposobem zasilania. Warto również zauważyć, że zamiatarki komunalne to wyjątkowo uniwersalne i wielofunkcyjne urządzenia czyszczące,  które można oddelegować do wielu rodzajów prac. Jakimi kryteriami powinny się kierować służby decydujące się na zakup odpowiedniego sprzętu?

Jakie możliwości daje nam profesjonalna zamiatarka?

Nazwa tego urządzenia jest nieco myląca, ponieważ sprzęt nie służy wyłącznie do zamiatania ulic. Zakres jego możliwości jest znacznie szerszy. Nowoczesne zamiatarki mogą zostać wyposażone także w szczotki uszczelniające, pług lub kosiarkę do trawy. W porze zimowej mogą również odpowiadać za posypywanie chodnika oraz jezdni piaskiem i solą. Dzięki temu, pozyskanie zaawansowanej maszyny czyszczącej jest inwestycją bardziej opłacalną.

Zamiatarka spalinowa czy elektryczna?

Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru jest oczywiście sposób zasilania maszyny. Jeśli chodzi o zamiatarki drogowe, najczęściej spotkamy się z napędem spalinowym. W przypadku zamiatarek chodnikowych, możemy pozyskać także model wyposażony w akumulator elektryczny.

Pierwsza opcja jest dedykowana wszystkim dużym gminom i miastom, dla których priorytetem jest funkcjonalność i praktyczność. Zamiatarki spalinowe mogą pracować przez wiele godzin na jednym baku. W przypadku maszyn elektrycznych musimy liczyć się z koniecznością ładowania urządzenia. Co za tym idzie, potrzebna jest także specjalna stacja ładująca. Zaletą elektrycznych modeli jest jednak generowanie mniejszych kosztów eksploatacyjnych, a także wyższy poziom ekologii.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zamiatarki?

Jednym z decydującym kryteriów są oczywiście gabaryty. Nieco mniejsze zamiatarki mogą zostać wykorzystane do chodników, a także do koszenia trawników. Z kolei duże maszyny drogowe są przystosowane do konserwacji jezdni. Warto zwrócić uwagę, czy wybrane urządzenie posiada uniwersalny system i dostosowanie do wielu rodzajów prac czyszczących. Pamiętajmy również, że gabaryty mają wpływ na wydajność. Większe szorowarki Karcher pozwalają zająć się powierzchnią kilku tysięcy m2 w ciągu jednej godziny!

Gdzie zakupić profesjonalny sprzęt czyszczący?

Dobrodziejstwem XXI wieku są zakupy przez Internet. Klienci zainteresowani pozyskaniem profesjonalnych urządzeń czyszczących mogą zdecydować się na zamówienie online za pośrednictwem strony Hako. To doświadczona firma, która proponuje swoim klientom renomowane zamiatarki od najlepszych producentów. W podjęciu wyboru pomagają wykwalifikowani konsultacji, którzy przeanalizują nasze potrzeby oraz sprawią, że wybrana zamiatarka komunalna stanie na wysokości zadania i zagwarantuje nam oczekiwany poziom wydajności.

Nowoczesne zamiatarki komunalne – jaką wydajnością może pochwalić się taki sprzęt?