Środowiskowy Dom Samopomocy „Lawendowy Zakątek” od 1 stycznia 2020 r. został wyodrębniony ze struktur Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku i jest gminną jednostką organizacyjną pomocy społecznej wsparcia dziennego z miejscami całodobowego pobytu.

ŚDS „Lawendowy Zakątek” w Ełku od dnia powstania (12 lutego 2016 r.) funkcjonował w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku. Od początku roku istnieje jako gminną jednostką organizacyjną pomocy społecznej wsparcia dziennego (dla 38 osób) z miejscami całodobowego pobytu (dla 4 osób).

Ośrodek realizuje swoje usługi poprzez:

·         terapię,

·         rehabilitację,

·         specjalistyczne poradnictwo w ramach indywidualnych lub zespołowych treningów samoobsługi i umiejętności społecznych,

·         posiada samochód do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

W ŚDS pracuje 10 osób, pod opieką których przebywają uczestnicy, dzięki czemu ich rodziny dysponują czasem, który mogą wykorzystać na odpoczynek, pracę lub załatwianie spraw osobistych.

W godzinach pracy Ośrodka tj. 7.00-15.30 uczestnicy zapewnione mają  II-gie śniadanie przygotowane w ramach treningu kulinarnego oraz gorący posiłek. Spędzają wolny czas zgodnie z ich potrzebami, możliwościami, zainteresowaniami. Chodzą do kina, kręgielni, na spacery, wyjeżdżają na wycieczki, uczestniczą w imprezach kulturalnych. Biorą udział w seminariach prowadzonych przez lekarzy specjalistów, straż miejską. Integrują się ze środowiskiem lokalnym.

Kontakt:

Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. Kościuszki 28B, 19-300 Ełk

Lucyna Kryłowicz Dyrektor ŚDS

Tel. 87 732 67 55; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.