Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ełk

TRENER OSOBISTY (online) – opis zawodu

Trener osobisty online zajmuje się całkiem podobnymi rzeczami, które na co dzień wykonuje tradycyjny trener sportowy lub personalny. Są to przeważnie te same osoby. Główną różnicą, która znacząco zmienia charakter tej pracy, jest wykonywanie jej w sposób zdalny, przez internet. Za pomocą kamery internetowej, serwisu streamingowego i połączenia internetowego z klientem, trener osobisty może przeprowadzać szkolenia, kursy i treningi. Ćwiczenia tak samo służyć mogą osiągnięciu upragnionej wagi, wyrzeźbienia wybranych partii ciała, nabraniu kondycji czy – w ograniczonym stopniu – celów rehabilitacyjnych i zdrowotnych. Trener umawia się ze swoimi klientami na konkretne godziny i instruuje ich poprzez wykonywanie ćwiczeń bezpośrednio, na żywo do kamery. W ten sposób może prowadzić zajęcia grupowe dla znacznie większej ilości osób, niż gdyby odbywało się to w sali gimnastycznej. Trener ma możliwość podglądania kamer uczestników, co pozwala mu na bieżąco korygować popełniane błędy. Oprócz tego może udzielać internetowego poradnictwa w zakresie zdrowego stylu życia i handlować napisanymi na ten temat e-bookami.

Szczegóły pracy trenera osobistego szerzej zostały opisane w artykule: https://www.zawody.pl/trener-personalny-czym-sie-zajmuje/

TRENER OSOBISTY (online) – wymagania zawodowe

Wymagania do tej pracy są podobne, co w przypadku tradycyjnego trenera sportowego. Istotne jest przygotowanie zawodowe – kursy lub AWF, wiedza z zakresu dietetyki i anatomii człowieka, świetna kondycja fizyczna, opracowany zestaw ćwiczeń, charyzma i umiejętności dydaktyczne. Oprócz tego trener online musi mieć przygotowany odpowiedni sprzęt, stabilne i szybkie łącze internetowe i kamerę streamującą obraz w wysokiej rozdzielczości i płynności.

Więcej o tym jak zostać trenerem osobistym przeczytasz na https://www.zawody.pl/jak-zostac-trenerem-personalnym/

TRENER OSOBISTY (online) – warunki pracy

Grafik pracy trenera osobistego zależy od ilości klientów i zajęć oraz ilości godzin, na które się z nimi umawia. Najbardziej wymagające są zajęcia indywidualne, które odbywać mogą się o niemal dowolnej porze. Praca online z jednej strony wydaje się wygodniejsza – odpada dojazd, ewentualne spóźnienia są mniej irytujące oraz można obsłużyć większą ilość klientów. Wadą takiego rozwiązania jest ograniczona możliwość korygowania błędów uczestników treningu, brak możliwości pokazania pewnych ćwiczeń i figur oraz nie zawsze stabilne połączenie.

TRENER OSOBISTY (online) – zatrudnienie i zarobki

Tego typu zatrudnienie znaleźć można w tych samych miejscach, w których pracuje tradycyjny trener sportowy. Działalność online znacznie łatwiej podejmować jako samodzielny przedsiębiorca. Nie ma potrzeby wynajmowania lokalu, można stworzyć zespół kilku sportowców i trenerów, założyć witrynę internetową i tym samym serwis usług trenerskich online. Praca rozliczana jest w oparciu o ilość godzin i rodzajów treningu. Te mogą kosztować klienta od 60 do nawet 300 zł. Przyjmuje się, że zarobki trenera osobistego online mogą wynosić między 3000 a 10 000 zł.