Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ełk

Czym jest nadruk DTF?

Skrót DTF oznacza „Direct To Film”. To technologia nadruku na tkaninie, która cieszy się coraz większą popularnością. Ten sposób polega na nadrukowaniu grafiki na folii PET. Mokry druk zostaje pokryty termoaktywnym proszkiem. Do wykonania czynności potrzebne są drukarki pigmentowe i farby wodne. Nadruk pokryty proszkiem należy wypiec w piecu lub wygrzać w prasie. Ostatni krok to przeniesienie druku termicznie przez prasę na tkaninę i ostateczne utrwalenie go. Jakie jest zastosowanie nadruku DTF?

Wszechstronność nadruku DTF

Główną zaletą nadruku DTF jest jego wszechstronność – można go nanieść na rozmaite powierzchnie, materiały i elementy garderoby. Umieszcza się go na ubraniach bawełnianych, wykonanych z poliestru i różnych mieszanek. Nadruk jest przydatny podczas tworzenia toreb, czapek, szalików i innych akcesoriów. Niektóre metody nie umożliwiają tworzenia nadruków na takich produktach. Co więcej, tę technologię cechuje wyjątkowa trwałość. Druk DTF jest odporny na pranie i zachowuje głębię kolorów. Dodatkowe atuty to możliwość druku z gradacją kolorów oraz brak konieczności pokrycia tkaniny pretreatmentem. Dzięki temu cały proces przebiega szybciej. Produkcja nie jest droga i nie wymaga zużycia dużej ilości tuszu. Można powiedzieć, że metoda DTF posiada najlepsze cechy druku DTG oraz sitodruku – jakość oraz trwałość.

Druk DTF – dla kogo?

Nadruki DTF sprawdzą się przede wszystkim w przypadku zamówień o niewielkim nakładzie, spersonalizowanych i takich, w których na tkaninie pojawia się wiele zróżnicowanych elementów. Nadruk po przygotowaniu można zachować do późniejszego użytku. Na produkcie jest on gładki i prawie niewyczuwalny w dotyku. Podczas zamawiania niewielkiej ilości sztuk czas oczekiwania jest krótki, a cena stosunkowo niska. Na skorzystanie z tej metody mogą się zdecydować osoby, które chcą sprawić bliskim prezent na ważną okazję, zamówić pamiątkę istotnego wydarzenia lub wyrazić swój styl spersonalizowaną odzieżą. Istnieje także możliwość samodzielnego naniesienia druku na ubranie.

Podsumowanie

Druk DTF jest rozwiązaniem praktycznym i opłacalnym. Można go nanieść na wiele produktów użytku codziennego. Pomimo niskiej ceny, wykazuje się on trwałością. W przypadku zamówień o niewielkim nakładzie czas oczekiwania na produkty nie jest długi. Nie wszystkie technologie dają możliwość naniesienia druku na tak różne akcesoria jak DTF. Produkty z nadrukami można zamawiać nawet w pojedynczych ilościach, jeśli mają stanowić prezent lub pamiątkę.