Kolejny weekend na drogach przyniósł kolejne zatrzymania nietrzeźwych kierowców i zdarzenia drogowe.

W piątek (06.08.2022r.) późnym wieczorem policjanci zostali wezwani do Pisanicy, gdzie doszło do potrącenia dziecka na pasach. Jak się okazało kierowca skody nie zauważył 9-latki przechodzącej po przejściu dla pieszych. Dziewczynka była towarzystwie dwóch dorosłych kobiet. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Kierowca został przez policjantów ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Niepokojąco wyglądało także zdarzenie z soboty około godziny 06:30 w miejscowości Kałtki. Kierowca osobowego forda uderzył w drzewo i oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili, że pojazdem kierował 22-latek. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu. W chwili interwencji miał promil alkoholu w organizmie. Nie potrzebował pomocy medycznej. Teraz wyjaśniane są dokładne okoliczności tego zdarzenia. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Z poważnymi konsekwencjami musi się także liczyć 60-latek zatrzymany do kontroli drogowej w Ełku. Policjanci ustalili, że mężczyzna wyjechał swoim pojazdem na ulice, pomimo obowiązującego go sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Zaskakujące jest to, że mężczyzna zdecydował się teraz wsiąść za kierownicę, bo czas obowiązywania zakazu upływa mu za 6 dni. W konsekwencji za naruszenie sądowego zakazu grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas weekendu policjanci z Ełku zatrzymali także 2 nietrzeźwych rowerzystów. Dla każdego z nich skończyło się mandatem w wysokości 2500 złotych.