Policjanci w ramach działań profilaktycznych spotkali się z przedszkolakami z Chełch. Korzystając z pięknej jesiennej pogody na przedszkolnym podwórku porozmawialiśmy z dziećmi o ich bezpieczeństwie. Dużo entuzjazmu wzbudziła u dzieci możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu wykorzystywanego w służbie.

We wtorek dzieci z przedszkola w Chełchach odwiedziły policjantki. Podczas spotkania funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi o zasadach bezpiecznego przejścia przez jezdnię, o konieczności używania odblasków na drodze i innych aspektach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dużo emocji wzbudził u najmłodszych pokaz sprzętu wykorzystywanego w policyjnej służbie. Korzystając z pięknej jesiennej pogody na przedszkolnym podwórku dzieci miały możliwość wsiąść za kierownicę radiowozu i przymierzyć elementy policyjnego umundurowania.

Funkcjonariuszki opowiadały dzieciom o swojej służbie, o obowiązkach i zadaniach, jakie na nich spoczywają.

Mamy nadzieję, że dzięki takim wizytom i rozmowom żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której można zwrócić się o pomoc w myśl wiodącej zasady „Pomagamy i Chronimy”.