Policjanci podczas kontroli drogowej znaleźli u 32-letniego kierowcy i 23-letniego pasażera środki odurzające. Narkotyki pochowane były w różnych miejscach w pojeździe. I nie tylko, bo mężczyźni widząc radiowóz ukryli woreczki z narkotykami w bieliźnie.

Dzielnicowi zatrzymali do kontroli (23.10.2022r.) na terenie gminy Prostki samochód osobowy. Za kierownicą pojazdu siedział 32-latek, obok pasażer. W trakcie interwencji okazało się, że obaj mężczyźni posiadają środki odurzające. Pochowane w różne woreczki i opakowania ukryte były w schowku i w bagażniku, jeden z mężczyzn miał także woreczek z białym proszkiem w portfelu. Jak się okazało, tuż przed kontrolą policyjną obaj mężczyźni ukryli także środki odurzające w bieliźnie.

Obaj zostali zatrzymani. Wstępne badania wykazują, że zabezpieczone substancje to m.in. marihuana i mefedron. Jeśli specjalistyczne badania to potwierdzą mężczyznom grożą kary do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze od razu mieli podejrzenia, że kierowca może być pod działaniem środków odurzających. Jeśli analiza krwi to wykaże, mężczyzna będzie odpowiadał także za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Trwają dalsze czynności w tej sprawie.