Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem 30-latka. Mężczyzna nocą przeskoczył ogrodzenie, a potem wyważył drzwi do pomieszczenia gospodarczego. Ukradł rower i szlifierkę. Pomocny w działaniach policyjnych był pies służbowy, który doprowadził policjantów do sąsiedniej miejscowości, gdzie przebywał 30-latek.

Do kradzieży z włamaniem doszło w nocy z 7/8.01.2023 r. w gminie Ełk. Z pomieszczenia gospodarczego zginął rower i szlifierka. Sprawca dostał się do wnętrza wyważając drzwi.

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji policjanci rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Na miejsce został także skierowany policjant z psem służbowym. Pies był pomocny w działaniach. Podjął tropienie i przeszedł do sąsiedniej miejscowości oddalonej o ponad 2 kilometry. Była to cenna wskazówka dla policjantów, którzy ustalili, że sprawca faktycznie był gościnnie w domu pod który zaprowadził ich pies.

Ostatecznie praca i ustalenia policjantów przyczyniły się do zatrzymania 30-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Rower został przez policjantów odzyskany – był ukryty w krzakach.

żczyzna był już skazywany za podobne przestępstwa, dlatego odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu wyższa kara – do 15 lat pobawienia wolności.

Mężczyzna trafił już do aresztu, ponieważ był poszukiwany do odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze czyny.