W ramach programu Otwarte Jednostki Policji ełcką komendę odwiedziła grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5. Uczniowie mieli okazję spotkać się z przewodnikiem psa służbowego, przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa, obejrzeć radiowóz oraz sprzęt będący na wyposażeniu Policji. Działania profilaktyczne są ważną częścią policyjnej służby. Spotykamy się także z najmłodszymi mieszkańcami, by uwrażliwiać ich na niebezpieczne sytuacje i kształtować zgodne z prawem zachowania.

We wtorek (10.01.2023 r.) dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 przyszły z wizytą do policjantów.

Tego rodzaju spotkania zawsze wnoszą dużo radości zarówno u dzieci, jak i u policjantów. Młodzi ludzie nie kryli radości oglądając sprzęt i wyposażenie służbowe ełckich policjantów. Była to okazja do przymierzenia kamizelek, czapek policyjnych oraz środków przymusu. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, jakie uprawnienia mają policjanci i jakie zadania realizują podczas codziennej służby.

Niewątpliwą atrakcją było obejrzenie radiowozu, usłyszenie i zobaczenie sygnałów pojazdu uprzywilejowanego. W zainteresowaniu dzieci było w szczególności spotkanie się z przewodnikiem psa służbowego wraz z jego czworonożnym partnerem. Policjant opowiedział do czego wykorzystywany jest pies policyjny i jak się go do tego przygotowuje.

Dzieci zobaczyły także, jak zdejmuje się odciski palców - każdy dziecko mogło odbić swój odcisk i zabrać go na pamiątkę.

Wizyta u policjantów odbyła się w ramach realizacji programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Zgodnie z jego założeniami dzięki bezpośredniemu kontaktowi z policjantami w dzieciach i młodzieży utrwalają się zasady bezpiecznych zachowań. Dzieci bezpośrednio poznają policjantów i mogą z nimi spokojnie porozmawiać w miłej atmosferze.