W miniony weekend policjanci z Ełku dwukrotnie interweniowali w sprawie posiadanie narkotyków przez mieszkańców powiatu. Kryminalni w mieszkaniu 21-latka zabezpieczyli marihuanę ukrytą w pudełku po butach. Kolejne narkotyki zabezpieczyli policjanci, którzy w trakcie patrolowania zauważyli młodego mężczyznę, który popełnił wykroczenie porządkowe. On miał marihuanę w paczce po papierosach.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że młody mieszkaniec gminy Prostki może posiadać zabronione substancje. W trakcie działań w tej sprawie policjanci w pokoju zajmowanym przez 21-latka w pudełku po butach ujawnili marihuanę. W sumie policjanci zabezpieczyli prawie 50 gramów suszu i zatrzymali właściciela narkotyków.

Podczas minionego weekendu policjanci z Ełku zatrzymali także drugiego 21-latka z narkotykami. Podczas patrolowania miasta zwrócili na niego uwagę, kiedy popełnił wykroczenie porządkowe. W trakcie interwencji ujawnili także, że posiada on pudełko po papierosach wypełnione marihuaną.

Obecnie funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności i wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw. Zabezpieczone substancje zostaną poddane specjalistycznym badaniom.

Te zdarzenia mogą mieć poważne konsekwencje w życiu tych młodych mężczyzn. Za posiadanie środków odurzających poniosą odpowiedzialność karną. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.