Działania profilaktyczne są ważną częścią policyjnej służby. Spotkamy się także z najmłodszymi mieszkańcami, by uwrażliwiać ich na niebezpieczne sytuacje i kształtować zgodne z prawem zachowania. Chcemy też pokazać trochę, jak wygląda codzienna policyjna służba. Z wizytą do ełckiej komendy wpadły dziś przedszkolaki z "Perełki".

W ramach działań Otwarte Jednostki Policji ełcką komendę odwiedziła grupa „Sensorki” z przedszkola "Perełka". Policjanci przygotowali dzieciom wiele atrakcji.

Każde dziecko wie, że „policja łapie złodziei”. Dlatego przedszkolaki same mogły na chwilę wcielić się w rolę detektywów i szukały „Misiaczka Rozrabiaczka”, który ukradł słodycze. Złodziejaszek został przekazany w ręce komendanta. A komendant z kolei nagrodził młodych, bystrych gości cukierkami i pokazał swój gabinet.

Dzieci zobaczyły m.in. jak zdejmuje się odciski palców - każdy dziecko mogło odbić swój odcisk i zabrać go na pamiątkę. Dzieci poznały także Gamę - policyjnego psa i dowiedziały się, do czego zwierzę jest używane. Największa atrakcją było obejrzenie radiowozu na sygnałach.

Podczas pogadanki policjanci przekazali najmłodszym podstawowe zasady, jakie obowiązują na drodze i jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych.