Mówienia o skutkach przekraczania dozwolonej prędkości nigdy dość. Wciąż jest to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Oprócz tego, że jest to niebezpieczne to może także utrudnić życie i... narazić na uszczuplenie budżet domowy. Tylko wczoraj 2 kierowców w powiecie ełckim za nadmierną prędkość straciło prawo jazdy. Muszą także zapłacić wysokie mandaty i otrzymali po 13 punktów karnych.

Policjanci podczas pełnionych służb zwracają szczególną uwagę na to, jak kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości, bo jeżdżenie zbyt szybko to wciąż główna przyczyna poważnych wypadków drogowych.

Niestety sporo jest na naszych drogach kierowców, którzy lekceważą ograniczenia. Wystarczy spojrzeć na statystyki w powiecie ełckim: w okresie 07.08.2023 r. - 07.09.2023 r. aż 10 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, a dotyczy to tylko obszaru zabudowanego.

Tylko wczoraj (07.09.2023 r.) policjanci zatrzymali do kontroli 2 takich kierowców w Ełku.

Pierwsza osoba zatrzymana w terenie zabudowanym to 31-latka, która jechała z prędkością 108 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Znacznie przekroczył prędkość także 48-latek, którego policjanci zatrzymali, gdy jechał z prędkością 102 km/h.

Co to oznacza dla tych osób? Oboje kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Oboje także zostali ukarani mandatami po 1500 złotych oraz otrzymali po 13 punktów karnych.