Działania profilaktyczne są ważną częścią policyjnej służby. Spotkamy się także z najmłodszymi mieszkańcami, by uwrażliwiać ich na niebezpieczne sytuacje i kształtować zgodne z prawem zachowania. Chcemy też pokazać trochę, jak wygląda codzienna policyjna służba. Z wizytą do ełckiej komendy wpadły dziś przedszkolaki ze „Słoneczka”.

W ramach działań Otwarte Jednostki Policji ełcką komendę odwiedziła grupa „Biedroniki” z przedszkola "Słoneczko". Policjanci przygotowali dzieciom wiele atrakcji.

Każde dziecko wie, że „policja łapie złodziei”. Dlatego przedszkolaki same mogły na chwilę wcielić się w rolę detektywów i szukały „Misiaczka Rozrabiaczka”, który ukradł słodycze. Złodziejaszek został szybko odnaleziony. A bystrzy detektywi nagrodzeni kolorowymi naklejkami.

Dzieci zobaczyły m.in. jak zdejmuje się odciski palców - każdy dziecko mogło odbić swój odcisk i zabrać go na pamiątkę. Atrakcją było obejrzenie radiowozu na sygnałach oraz możliwość obejrzenia, a nawet przymierzenia, elementów policyjnego umundurowania.

Podczas pogadanki policjanci przekazali najmłodszym podstawowe zasady, jakie obowiązują na drodze i jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych.