Profilaktyka jest konieczna, żeby najmłodsi mieszkańcy naszego miasta wyrośli na prawych i bezpiecznych obywateli. Dzięki zaangażowaniu władz samorządowych pedagodzy i policjanci mogą korzystać z książeczki „Na ratunek Poli”. Tym razem spotkania z policjantką i bohaterką książeczki odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 w Ełku. Przede wszystkim rozmawialiśmy o bezpiecznej drodze do szkoły.

Policjantka spotkała się z uczniami klas I ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ełku. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze – „Bezpieczna droga do szkoły”. Przekaz uatrakcyjnił wiersz o przygodach niefrasobliwej Poli, której postępowanie nie zawsze jest roztropne. Tym razem dziewczynka, idąc do szkoły tak bardzo wpatrywała się w nowy zegarek, że bez upewnienia się weszła na jezdnię.

Na kanwie przygody Poli, dzieci w rozmowie z policjantką poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. To była także doskonała okazją, żeby przypomnieć uczniom zwłaszcza zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych i jazdy rowerem.

Chcemy, by nasi mieszkańcy już w przedszkolu i w pierwszych klasach szkoły podstawowej poznawali zasady bezpieczeństwa i umieli radzić sobie z zagrożeniami w najbliższym otoczeniu.