W ramach działań Otwarte Jednostki Policji ełcką komendę odwiedziła grupa „Smerfy” z przedszkola "Niezapominajka". Policjanci przygotowali dzieciom wiele atrakcji.

Tego rodzaju spotkania zawsze wnoszą dużo radości zarówno u dzieci, jak i u policjantów.

Tym razem policjantów odwiedziły (15.09.2023 r.) przedszkolaki z ełckiego przedszkola "Niezapominajka".

Młodzi ludzie nie kryli radości oglądając sprzęt i wyposażenie służbowe ełckich policjantów. Była to okazja do przymierzenia kamizelek, czapek policyjnych oraz środków przymusu. Niewątpliwą atrakcją było obejrzenie radiowozu, usłyszenie i zobaczenie sygnałów pojazdu uprzywilejowanego. 

Każdy z przedszkolaków mógł poczuć się jak prawdziwy detektyw i złapać przestępcę - Misiaczka Rozrabiaczka, który okradł cukiernię i ukrył się w sali. Po znalezieniu łobuza przedszkoklaki przekazały go na ręce Komendanta, który podziękował im drobnym upominkiem. 

Dzieci zobaczyły także, jak zdejmuje się odciski palców - każdy dziecko mogło odbić swój odcisk i zabrać go na pamiątkę.

Wizyta u policjantów odbyła się w ramach realizacji programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Zgodnie z jego założeniami dzięki bezpośredniemu kontaktowi z policjantami w dzieciach i młodzieży utrwalają się zasady bezpiecznych zachowań. Dzieci bezpośrednio poznają policjantów i mogą z nimi spokojnie porozmawiać w miłej atmosferze.