Ełcki Budżet Obywatelski – niebawem startuje głosowanie!
Mieszkańcy Ełku, nadszedł czas, aby wasze pomysły na poprawę życia w mieście zamieniły się w rzeczywistość! Ełcki Budżet Obywatelski wkracza w decydującą fazę głosowania. Oto szansa, by przekształcić Ełk zgodnie z własną wizją – nie przegapcie tej okazji!
  • Informacje na temat nadchodzącego głosowania w ramach Ełckiego Budżetu Obywatelskiego.
  • Sposoby oddania głosu na ulubione projekty.
  • Detale dotyczące procedury ustalania wyników głosowania.

Kluczowe informacje o głosowaniu

Oczekiwania rosną, gdy mieszkańcy Ełku szykują się do oddania głosów na projekty zgłoszone do Ełckiego Budżetu Obywatelskiego. Po dokładnej weryfikacji, zebrane zostały 15 inicjatyw, które przeszły przez sito konsultacji i są gotowe do poddania pod sąd mieszkańców. Od 20 lutego do 5 marca 2024 r., każdy z Was ma unikalną szansę wpłynąć na przyszłość miasta, decydując, które z tych projektów zobaczą światło dzienne.

Jak można oddać swój głos?

Proces głosowania jest prosty i dostępny dla każdego mieszkańca. Do wyboru są dwa sposoby: elektroniczny, poprzez oficjalny portal budżetu obywatelskiego, oraz tradycyjny, za pomocą papierowej karty dostępnej w Biurze Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Każdy uprawniony do głosowania może wyrazić swoją opinię na dwa projekty: jeden inwestycyjny i jeden nieinwestycyjny.

Ustalanie wyników

Podliczenie głosów rozpocznie się natychmiast po zakończeniu terminu głosowania, aby jak najszybciej ogłosić projekty, które zyskały największe poparcie mieszkańców. W przypadku, gdy dwa projekty otrzymają identyczną liczbę głosów, o ich losie zadecyduje publiczne losowanie. Priorytetem będzie realizacja tych inicjatyw, których łączny koszt nie przekroczy przydzielonych środków na Ełcki Budżet Obywatelski.

Niech ta edycja Ełckiego Budżetu Obywatelskiego stanie się dowodem na to, jak bardzo każdy głos ma znaczenie. To Wy, mieszkańcy, kreujecie przyszłość Ełku. Nie przepuśćcie tej okazji!


Wg inf z: Urząd Miasta w Ełku