Powiatowe święto policjantów w Ełku pełne wyróżnień i awansów

2 min czytania
Powiatowe święto policjantów w Ełku pełne wyróżnień i awansów


W Ełku policjanci świętowali swoje wyjątkowe święto z pełnym rozmachem. 18 lipca w Zespole Szkół nr 6 odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której doceniono ich codzienną służbę i oddanie mieszkańcom powiatu ełckiego.

  • Święto Policji w Ełku z udziałem lokalnych władz i znamienitych gości
  • Ełccy policjanci wyróżnieni za wzorową służbę i awanse
  • Wdzięczność i uznanie dla służby policjantów z powiatu ełckiego

Święto Policji w Ełku z udziałem lokalnych władz i znamienitych gości

Tradycyjnie co roku, w lipcu, funkcjonariusze obchodzą swoje święto, upamiętniające powołanie Policji Państwowej w 1919 roku. W tym roku obchody powiatowe odbyły się 18 lipca w siedzibie Zespołu Szkół nr 6 w Ełku. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. młodszy inspektor Mariusz Wiśniewski – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, posłanka Anna Wojciechowska, radny sejmiku wojewódzkiego Bogusław Wisowaty, starosta ełcki Marek Chojnowski oraz zastępca prezydenta miasta Ełku Mirosław Hołubowicz.

Obecni byli także przedstawiciele samorządów lokalnych, komendanci powiatowi, policjanci wraz z rodzinami, a także media i mieszkańcy powiatu. To spotkanie było nie tylko okazją do oficjalnych przemówień, ale przede wszystkim do podkreślenia roli policji jako instytucji bliskiej mieszkańcom.

Ełccy policjanci wyróżnieni za wzorową służbę i awanse

Podczas uroczystości szczególne chwile towarzyszyły wręczeniu odznak „Zasłużony Policjant”, które otrzymało troje funkcjonariuszy za wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków. Ponadto aż 21 policjantów zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe, co świadczy o ich zaangażowaniu i profesjonalizmie.

Młodszy inspektor Damian Bekulard – Komendant Powiatowy Policji w Ełku – osobiście wręczył listy gratulacyjne czterem wyróżniającym się funkcjonariuszom, dziękując im za wzorową postawę i oddanie służbie.

“Policja to znacznie więcej niż formacja mundurowa. To instytucja oparta na wartościach – odwadze, odpowiedzialności, a przede wszystkim na służbie drugiemu człowiekowi” – podkreślił mł. insp. Damian Bekulard.

Wdzięczność i uznanie dla służby policjantów z powiatu ełckiego

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, mł. insp. Mariusz Wiśniewski, skierował podziękowania do wszystkich funkcjonariuszy oraz pracowników komendy za ich codzienny profesjonalizm i oddanie mieszkańcom regionu. Jego słowa były wyrazem uznania dla trudnej i odpowiedzialnej pracy policjantów.

Obchody Święta Policji w Ełku pokazały, jak ważna jest współpraca między służbami mundurowymi a lokalnymi władzami oraz społecznością. To wydarzenie przypomniało o fundamentalnej roli policji jako strażnika bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu.

Na podstawie: Policja Ełk

Autor: krystian