Jak zachować się na pierwszej randce?

Pierwsza randka to niezwykle stresujący moment. Z jednej strony obawiamy się jak wypadniemy, z drugiej natomiast jesteśmy pełni euforii i nadziei. Jak dobrze na niej wypaść, by osoba, która nam się podoba chciała umówić się drugi raz? Wystarczy być sobą i przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Jak zachować się na pierwszej randce?

Pierwszą, podstawową zasadą jest ograniczenie swoich emocji. Zarówno zbytnia ekscytacja jak i melancholia to nic dobrego. W pierwszym przypadku, druga osoba pomyśli, że ma do czynienia z kimś impulsywnym i niestabilnym emocjonalnie, w drugim, ktoś może przestraszyć się, że nie wytrzyma z takim smutasem.

Warto być sobą, ale trzeba pamiętać o tym, że musimy zachowywać się przyjaźnie, być czułym i ciepłym, a do tego często się uśmiechać. Jeśli coś się przytrafi - nie warto się tym przejmować. Druga osoba jest równie zestresowana i istnieje duża szansa, że była tak skupiona na tym, by nie zrobić nic głupiego, że nie zauważyła Twojej wpadki.

Mężczyzna powinien być odpowiedzialny za wybór miejsca spotkania. Oczywiście powinien zrobić to za cichą aprobatą kobiety lub stosując się do jej aluzji. Jeśli dziewczyna dużo mówi o filmach, z pewnością ucieszy się z wyjścia do kina, jeśli jest w mieście dopiero od niedawna i lubi kawę, kawiarnia będzie świetnym wyborem. Pierwsze spotkanie powinno odbyć się w miejscu, w którym łatwo toczyć rozmowę, więc jeśli będzie to kino, warto wcześniej zaplanować coś jeszcze.

Nie warto ubierać się nie wiadomo jak szykownie na pierwszą randkę. Spotkanie powinno być naturalne, więc i ubiór nie powinien bardzo odbiegać od codziennej stylizacji. Wiele kobiet ma tendencję do stosowania drapieżnego mocnego makijażu. Niestety, to częściej odstrasza niż zachęca mężczyznę.

Każdy lubi układać sobie plan, jak wszystko powinno się potoczyć. Niestety plany mają zazwyczaj niewiele wspólnego z rzeczywistością. Pierwsza randka powinna być jak najbardziej spontaniczna i nie należy wstawiać jej w sztywne ramy. To nudne i może zniechęcić drugą osobę.

Pożegnanie i druga randka

Podczas pożegnania kobieta powinna wykazać nutkę zainteresowania, o ile tylko ma ochotę na drugie spotkanie. Może to być dłuższe przytrzymanie dłoni mężczyzny, czułe przytulenie lub pocałunek w policzek. Te znaki mówią o tym, że warto pomyśleć o drugiej randce.

Jeśli nie zaiskrzyło, nie warto starać się naciągać wszystkiego na siłę. Co prawda miłość od pierwszego wejrzenia raczej nie istnieje, ale małe szanse, by za pomocą namolnych zaproszeń i nagabywać zdobyć drugą osobę. Jeśli coś jest nie tak, warto powoli i taktownie raz na jakiś zaproponować wspólne wyjście. Jeśli druga osoba cały czas odmawia, lepiej odpuścić i zainteresować się kimś innym.

Więcej informacji

Dowiedz się więcej o technikach skutecznego uwodzenia - sprawdź teksty na podryw i znacznie więcej