Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ełk

Ełckie Centrum Kultury 12 maja zaprasza na koncert inauguracyjny  XI edycji „Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej”. Rozpoczęcie koncertu o godz. 19:00 w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Wstęp wolny.

Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej w Ełku odbywają się już od jedenastu lat. Aktualnie są jednym z ważniejszych wydarzeń promujących muzykę klasyczną w mieście i regionie. Główną ideą przyświecającą przedsięwzięciu jest zaprezentowanie publiczności wartościowych dzieł literatury organowej i szerokiego spektrum muzyki kameralnej w profesjonalnych wykonaniach.

Wykonawcy:

Edyta Krzemień (sopran) - artystka teatralna i musicalowa, występowała min. w  "Les Miserables", "Sweeney Todd”, "Koty". Debiutowała na deskach Teatru Muzycznego Roma, z którym również obecnie jest związana. Jest także wykładowczynią w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Doskonali swój wokal podczas warsztatów wokalnych „EuropeanVocalCamp”.

Rafał Sulima (organy) - absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w trzech specjalnościach: organy, muzyka kościelna oraz śpiew solowy. Laureat takich nagród jak Grand Prix Pro Organo (2007) i „Primus Inter Pares” (2004). Obecnie uczy gry na organach, improwizacji, śpiewu, oraz akompaniamentu liturgicznego na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Białymstoku. Od 2009 roku jest również dyrygentem chóru Kontrapunkt w Ełku.

W programie m.in:

·         Dawna Muzyka Polska (XVI-XVII)

·         Stanisław Moniuszko – Preludium(1819-1872)

·         Mieczysław Surzyński – „Chant triste”(1866-1924)

·         Rafał Sulima – Improwizacja na temat Pieśni Maryjnej

·         Wojciech Kilar – Polonez z filmu „Pan Tadeusz”(1932-2013)

·         Zbigniew Preisner – Podwójne życie Weroniki

Więcej na: www.eck.elk.pl