Policjanci z Ełku ustalili tożsamość i zatrzymali 31-latka, który włamywał się do różnych pomieszczeń na terenie powiatu ełckiego i oleckiego. Straty jego przestępczej działalności zostały oszacowane na blisko 20000 złotych. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Wyjątkowym brakiem dla poszanowania cudzej własności wykazywał się od kilku dni 31-latek. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna na terenie powiatu ełckiego i oleckiego kilkukrotnie włamywał się do różnych miejsc i kradł.

W minioną niedzielę (24.04.2022r.) pod osłoną nocy włamał się pomieszczenia gospodarczego i ukradł stamtąd śrubokręt. Przy jego pomocy zaraz podważył drzwi od garażu i dostał się wnętrza, kradnąc narzędzia. Potem dostał się do budynku mieszkalnego i ukradł pieniądze. Usiłował także włamać się do zaparkowanych na posesji samochodów. Innego dnia ukradł z otwartego samochodu pieniądze. Ma na swoim koncie także włamanie do innego garażu i budynków gospodarczych. Swoim przestępczym działaniem spowodował straty oszacowane na blisko 20000 złotych.

Policjanci z Ełku w wyniku skutecznych działań ustalili tożsamość mężczyzny i zatrzymali go. Sąd tymczasowo aresztował 31-latka na 3 miesiące.

Pod nadzorem prokuratury trwają dalsze czynności w tej sprawie.