Wakacyjny wypoczynek sprzyja spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Niestety jest to także czas, w którym znacząco wzrasta liczba utonięć. Dlatego właśnie ełccy policjanci już po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską kampanię pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wakacyjny wypoczynek sprzyja spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Niestety jest to także czas, w którym znacząco wzrasta liczba utonięć. Dlatego właśnie ełccy policjanci już po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską kampanię pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Głównym celem tej informacyjno-edukacyjnej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym nad wodą.

W ramach kampanii w miniony piątek (08.07.2022r.) funkcjonariusze spotkali się z uczestnikami kolonii zorganizowanej w Bursie Szkolnej w Ełku oraz w Ośrodku Wypoczynkowym „Leśny Dwór”. Podczas spotkań rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie, a także wskazywali najmłodszym jak unikać zagrożeń podczas letniego wypoczynku. Policjanci uczulali młodych ludzi, że woda, nawet ta najspokojniejsza, może stać się niebezpiecznym i groźnym żywiołem. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, korzystania ze sprzętu pływającego i uprawiania sportów wodnych. Podkreślając przy tym, że dobrze spędzony czas nad wodą to czas spędzony w bezpieczny sposób.