Tragicznym finałem zakończył się letni wypoczynek i wędkowanie na jeziorze. Utopił się 42-letni mężczyzna, który wypadł z łódki.

W sobotę (16.07.2022r.) służby ratunkowe dostały zgłoszenie o mężczyznach, którzy wypadli z łódki na jeziorze w gminie Stare Juchy.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że dwaj bracia rano wypłynęli łódką na ryby. Niestety w wyniku zaistniałych okoliczności doszło do wywrócenia łódki i obaj wędkarze wpadli do wody. Na pomoc ruszyły osoby będące akurat w pobliżu. Udało się uratować jednego z mężczyzn, drugi zniknął pod wodą. Na miejscu strażacy i nurkowie rozpoczęli poszukiwania. Po kilku godzinach ciało 42-letniego mężczyzny zostało odnalezione w wodzie.

Podczas tegorocznych wakacji w powiecie ełckim utonęły już 3 osoby.

Utonięcia to często wypadki losowe. Jednakże, wiele z tego typu wypadków spowodowanych jest brawurą czy brakiem wyobraźni. Nigdy nie wchodźmy do wody, nie pływajmy sprzętem wodnym po spożyciu alkoholu – to najkrótsza droga do tragedii. Ważne jest, żeby wypływać sprawdzonym sprzętem, mając na wyposażeniu środki ratunkowe. Nie przeceniajmy swoich umiejętności pływackich – w chwilach stresujących i nieprzewidzianych możemy nie wygrać z żywiołem. Do odpoczynku nad wodą należy podchodzić odpowiedzialnie i z rozwagą.